62% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu mājokļos nepieciešams remonts

FOTO: Ikea/Publicitātes foto

Divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju apzinās, ka tiem ir nepieciešams pilnīgs vai daļējs mājokļa remonts, bet galvenais šķērslis šo uzlabojumu īstenošanai ir naudas, laika un enerģijas trūkums, secināts IKEA pētījumā “Dzīve mājās”. Tajā pašā laikā IKEA interjera dizaina nodaļas vadītāja Baiba Freija norāda, ka izmaiņām ne vienmēr ir jābūt dārgām un laikietilpīgām, – viņa dalās ar padomiem, kā viegli un lēti uzlabot savu mājokli.

“IKEA pētījuma rezultāti liecina, ka 62 % Latvijas iedzīvotāju mājās ir nepieciešami lielāki vai mazāki remontdarbi, bet viņi šobrīd nav gatavi veikt šīs izmaiņas naudas (to atzina 74 % respondentu), laika (42 %) vai enerģijas (29 %) trūkuma dēļ. Kopumā mēs redzam, ka cilvēkiem patiešām patīk plānot sava mājokļa uzlabojumus – īpaši tas attiecas uz sievietēm. Bet, ja runa ir par šo uzlabojumu realizēšanu, ir redzams, ka Latvijas iedzīvotājiem tas sagādā vairāk prieka nekā, piemēram, Lietuvas iedzīvotājiem – kamēr 49 % Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka ir sajūsmā par interjera izmaiņām, tikmēr Lietuvā šim apgalvojumam piekrīt tikai 33 % iedzīvotāju,” stāsta IKEA interjera dizaina nodaļas vadītāja Baiba Freija.

FOTO: Ikea/Publicitātes foto

Rūpīgi pārdomājiet sava mājokļa vajadzības

Visbiežāk izmaiņas mājoklī tiek ieviestas saistībā ar bērniem – tā ir vai nu mājokļa sagatavošana bērna ienākšanai ģimenē, vai atsevišķas dzīves telpas radīšana bērnam, kuram augot rodas vajadzība pēc privātuma. Tāpat izplatīti iemesli, kāpēc Latvijas iedzīvotāji vēlas mainīt mājokļa iekārtojumu, ir nepieciešamība pēc atšķirīgas noskaņas, rutīnas izjaukšana, mājas funkcionalitātes uzlabošana, mājīguma radīšana un mājokļa sakopšana.

Pirms sākt plānot mājokļa uzlabojumus, Baiba Freija iesaka padomāt par iemeslu, kāpēc jūs vēlaties šīs izmaiņas veikt, un plānot uzlabojumus atbilstoši tam. Viņa sniedz padomus, kā vienkārši un nedārgi uzlabot mājokļa iekārtojumu, pamatojoties uz izplatītākajiem mājokļa pārveides iemesliem:

Privātas telpas izveide bērnam

Ja jums nav atsevišķas istabas, kuru varētu pārvērst bērnistabā, izmantojiet kādu no veidiem, kā sadalīt esošo telpu divās vai vairākās daļās – sadaliet telpu ar aizkariem, kurus bērns var aizvērt, kad viņš vēlas pabūt viens, vai ar grāmatu plauktu uz riteņiem. 

Atšķirīgas noskaņas radīšana

Visvieglāk un visātrāk izmaiņas mājoklī var panākt, nomainot tekstilizstrādājumus – paklāju, aizkarus un spilvendrānas. Tas piešķirs mājoklim pilnīgi jaunu noskaņu un izskatu. Šādas izmaiņas var veikt 2-3 reizes gadā līdz ar gadalaiku maiņu.

Funkcionalitātes uzlabošana

Pārāk daudz mantu, kas netiek pareizi uzglabātas, bieži vien rada sajūtu, ka mājoklis nav ērts un funkcionāls. Tāpēc iesakām padomāt par risinājumiem mantu glabāšanai un organizēšanai – izmantot atvilkņu sadalītājus un papildu kastes, lai efektīvāk izmantotu vietu garderobē un vannas istabā. Tāpat, izmantojot funkcionālus risinājumus un pilnu telpas augstumu, virtuves lietderīgo telpu var palielināt pat par 30 %.

FOTO: Ikea/Publicitātes foto

Mājīguma radīšana mājoklī

Šeit nav nepieciešami lieli ieguldījumi. Mājīgumu var radīt, izmantojot apgaismojumu, tekstilizstrādājumus un augus. Nomainiet spuldzes uz tādām, kurām ir aptumšošanas funkcija, uzstādiet dažas dekoratīvas grīdas vai galda lampas ar siltu gaismu, uz dīvāna vai atpūtas krēsla novietojiet vairākus dekoratīvos spilvenus un segas, padariet telpu zaļāku, ienesot tajā jaunus telpaugus, bet pie sienas piestipriniet jūsu iecienītākos ģimenes fotoattēlus skaistos rāmjos.

Rutīnas izjaukšana

Vienkārši pārkārtojiet mēbeles – tas neko nemaksā, bet jūsu mājoklis izskatīsies pilnīgi citādi! Kā minēts iepriekš, rutīnu var izjaukt, arī nomainot tekstilizstrādājumus. 

Uz augšu