Gvaido vietnieks tiek turēts apcietinājumā militārās policijas štābā Karakasā

Venecuēlas opozīcijas līderis Huans Gvaido

FOTO: AFP/SCANPIX

Venecuēlas opozīcijas kontrolētās Nacionālās sapulces (parlamenta) spīkera vietnieks Edgara Sambrano tiek turēts pirmstiesas apcietinājumā militārās policijas štābā Karakasā un pret viņu sākta izmeklēšana apsūdzībās par valsts nodevību un sazvērestību, piektdien paziņojusi Venecuēlas Augstākā tiesa.

Sambrano tika aizturēts trešdien.

Augstākā tiesa paziņoja, ka viņš tiek turēts aizdomās par līdzdalību 30.aprīlī notikušajā sacelšanās mēģinājumā, kuru organizēja Nacionālās sapulces spīkers Huans Gvaido.

Saistībā ar sacelšanās mēģinājumu izmeklēšana sākta pret vēl vairākiem deputātiem. Divi no viņiem ir lūguši patvērumu Itālijas vēstniecībā Karakasā un viens lūdzis patvērumu Argentīnas vēstniecībā.

Jau vēstīts, ka Venecuēlā turpinās konfrontācija starp līdzšinējo prezidentu Nikolasu Maduro un Gvaido, kurš sevi pasludinājis par prezidenta pienākumu pagaidu izpildītāju un kuru par leģitīmu Venecuēlas valsts vadītāju atzinušas aptuveni 50 valstis, arī ASV un vairākas Latīņamerikas valstis.

Situācija Venecuēlā saasinājās pagājušajā nedēļā, kad Gvaido aicināja bruņotos spēkus sākt sacelšanos pret Maduro. Protestos pēc neveiksmīgā sacelšanās mēģinājuma 30.aprīlī un 1.maijā dzīvību zaudēja seši cilvēki, vairāki desmiti tika ievainoti un 233 aizturēti.

Uz augšu