Latvijas hokejisti rezultatīvā cīņā uzvar Austriju (11)

Miks Indrašis, Rūdolfs Balcers (centrā), Ralfs Freibergs un Lauris Dārziņš
Miks Indrašis, Rūdolfs Balcers (centrā), Ralfs Freibergs un Lauris Dārziņš Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas hokeja izlase sestdien Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā pasaules čempionāta pirmajā spēlē ar rezultātu 5:2 (1:1, 0:0, 4:1) pārspēja Austrijas valstsvienību.

Latvijas izlases labā vārtus guva Rūdolfs Balcers, Lauris Dārziņš, Rodrigo Ābols, Gints Meija un Ronalds Ķēniņš, kuram šī bija karjeras 100. spēle valstsvienības rindās.

Par mača labāko spēlētāju Latvijas izlasē atzina vārtsargu Kristeru Gudļevski, kurš atvairīja 16 pretinieku metienus.

Balcers atzīmējās arī ar trim rezultatīvām piespēlēm, divas piespēles Teodora Bļugera kontā, bet vēl pa vienai rezultatīvai piespēlei pievienoja arī Dārziņš un Ķēniņš.

Komandas kapteinis Dārziņš šajā mačā guva vārtus, kas Latvijas izlasei bija 400. pasaules čempionātos.

Savukārt pretinieku rindās ar precīziem metieniem izcēlās Mihaels Rafls un Rafaels Herburgers, kurš nopelnīja arī rezultatīvu piespēli.

Pirmais periods

Abas komandas maču iesāka aktīvi, spēlējot ar ciešu aizsardzību. Pirmais bīstamais metiens bija pa Gudļevska sargātajiem vārtiem, taču viņš pārliecinoši ripu atvairīja. Turpinājumā vēlāk labs pretuzbrukums izdevās Latvijas izlasei, taču Ābolam teicamā pozīcijā neizdevās apstrādāt ripu, lai izdarītu precīzu metienu kreisajā malā.

Pirmā perioda vidū Bļugers pārķēra ripu pretinieku zonā, tādējādi izveidojās ļoti bīstams pretuzbrukums, taču pēc Riharda Bukarta metiena Austrijas izlases vārtsargs Dāvids Kikerts ripu atvairīja. Vēlāk pretinieku aizsargs Patriks Peters rupji nospēlēja pret Robertu Bukartu, saņemot 5+20 minūšu noraidījumu. Līdz ar to Latvijas izlase ieguva iespēju 5 minūtes spēlēt skaitliskajā vairākumā.

Pirmajās minūtēs Latvijas hokejisti vairākas reizes meta pa vārtiem, tomēr centieni dabūt ripu vārtos bija nesekmīgi, turklāt tika pieļauta rupja kļūda, kuru izcili izmantoja Austrijas izlases līderis Mihaels Rafls, kurš ikdienā spēlē Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubā Filadelfijas "Flyers".

Latvijas izlasei gan ātri izdevās atgūties no nokdauna. Skaitliskā vairākuma turpinājumā pēc Dārziņa metiena ripa atsitās pret pretinieka nūju un nokrita vārtu priekšā. Tur ripu teicami apstrādāja Balcers, panākot neizšķirtu 1:1. Brīdi vēlāk vārtus varēja gūt arī Rihards Bukarts, taču pēc viņa metiena ripa atsitās pa vārtu stabu.

Pirmā perioda beigās Guntis Galviņš tika noraidīts, taču Latvijas izlase skaitlisko mazākumu veiksmīgi izturēja. Galviņš atgriezās laukumā un kopā ar Balceru aizskrēja pretuzbrukumā, tomēr Latvijas izlases pieredzējušā aizsarga metiens bija neprecīzs.

Otrais periods

Otrā perioda ievadā austrieši izveidoja vairākus bīstamus vārtu gūšanas momentus, taču teicami vārtos spēlēja Gudļevskis. Turpinājumā Vienā no epizodēm Latviju no vārtu zaudējuma glāba Kristaps Sotnieks, kurš bloķēja pretinieku metienu. Tikmēr uzbrukumā izcēlās Bļugers, kurš brīžiem vienīgais centās apdraudēt pretinieku vārtus.

Latvijas izlase ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, izdevās izpildīt vairākus metienu pa pretinieku vārtiem, bet tie visi bija nesekmīgi. Spēlējot jau vienādos sastāvos, Meija aizskrēja pretuzbrukumā, taču pēc valstsvienības uzbrucēja metiena ripa trāpīja pa vārtu pārlikni.

Otrās trešdaļas beigu daļā Latvijas hokejisti izslidoja trijatā pret vienu pretinieku, bet Ābols kļūdījās piespēlē un iespēja gūt vārtus palika neizmantota. Perioda noslēgumā vēl minūti Latvijas izlase spēlēja skaitliskajā vairākumā, tomēr trešdaļa noslēdzās neizšķirti 1:1.

Trešais periods

Trešā perioda sākumā Latvijas izlasei turpinājās skaitliskais vairākums, ko izdevās arī izmantot. Balcers ar ripu slidoja aiz vārtiem, atspēlēja to Dārziņam, kurš trāpīja vārtu augšējā stūrī, izvirzot Latvijas valstsvienību 2:1 vadībā. Tie bija Latvijas izlases 400. vārti pasaules čempionātu vēsturē.

Pēc brīža sekoja Riharda Bukarta noraidījums, taču Latvijas hokejisti izturēja skaitlisko mazākumu, kurā gana daudz darba bija vārtsargam Gudļevskim. Mirkli vēlāk Ābols ieguva ripu pie zilās līnijas, viņš bija palicis viens pret vienu ar aizsargu. Komandas trenera Arta Ābola dēls Rodrigo izpildīja lielisku metienu, ieraidot ripu vārtu augšējā stūrī.

Nebija ilgi jāgaida līdz nākamajam vārtu guvumam. Meija uz zilās līnijas apspēlēja pretinieku, ieslidoja Austrijas komanda aizsardzības zonā un iemeta ripu vārtu augšējā stūrī, panākot jau drošu pārsvaru Latvijas izlasei - 4:1. Brīdi vēlāk Meija varēja gūt vēl vienus vārtus.

Latvijas izlase trešā perioda vidū pārņēma iniciatīvu un pilnībā kontrolēja spēli, taču 5 minūtes pirms mača beigām noraidījumu izpelnījās debitants Rihards Marenis. Šo iespēju austrieši nelaida garām, gūstot vārtus skaitliskajā vairākumā. Ar precīzu metienu izcēlās Rafaels Herburgers.

Tikai 16 sekundes vēlāk Ronalds Ķēniņš guva vārtus, panākot rezultātu 5:2. Ceturto reizi pēc kārtas šajā mačā kādam no Latvijas hokejistiem izdevās iemest ripu vārtu augšējā stūrī. Atlikušajās minūtēs Latvijas izlase nosargāja trīs vārtu pārsvaru.

Sestdien B grupas pirmajā spēlē Šveice ar graujošu pārsvaru 9:0 pārspēja Itāliju, bet plkst.21.15 spēkosies Norvēģija ar Čehiju.

Latvijas izlase nākamo maču aizvadīs jau svētdien plkst. 21.15 pret pasaules vicečempioni Šveici.