Latvijas hokejisti "bombardē" Itāliju un izcīna uzvaru (11)

Lauris Dārziņš
Lauris Dārziņš Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas hokeja izlase otrdien Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā pasaules čempionāta mačā izpildīja lielu skaitu metienu pa Itālijas valstsvienības vārtiem, izcīnot uzvaru ar rezultātu 3:0 (0:0, 2:0, 1:0).

Latvijas izlases labā vārtus guva Roberts Bukarts, Teodors Bļugers un valstsvienības debitants Rihards Marenis, kuram karjerā šis ir pirmais precīzais metiens pasaules čempionātā.

Ar rezultatīvām piespēlēm izcēlās Roberts Bukarts, Gints Meija, Ralfs Freibergs, Rūdolfs Balcers, Ronalds Ķēniņš un debitants Emīls Ģēģeris, kuram šis ir pirmais punkts pasaules čempionātos.

"Sauso" maču aizvadīja Kristers Gudļevskis, kurš atvairīja visus 15 pretinieku metienus.

Latvijas komandā par mača labāko spēlētāju atzina pirmo vārtu autoru Bukartu, bet Itālijai šo godu izpelnījās vārtsargs Andreass Bernards.

Latvijas hokejisti šajā mačā pa pretinieku vārtiem izpildīja 65 metienus, kemēr pretinieki atpildēja ar 15 metieniem.

Pirmais periods

Pirmo metienu pa vārtiem šajā mačā izdarīja Itālijas izlases hokejists, taču turpinājumā Latvijas valstsvienības spēlētāji 12 reizes pēc kārtas apdraudēja pretinieku vārtus līdz nopelnīja iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā.

Vairākumā turpinājās Itālijas vārtu apšaude, taču ripa mērķi tā arī nesasniedza. Perioda beigu daļā pēc Itālijas hokejista metiena ripa atsitās pret Gunti Galviņu un ielidoja Kristera Gudļevska sargātajos vārtos.

Latvijas izlases treneri pieprasīja video atkārtojumu, kas atmaksājās par visiem 100%. Tiesneši konstatēja, ka brīdi iepriekš itāļi pārkāpuši noteikumus, ieslidojot Latvijas izlases aizsardzības zonā pirms ripas. Vārti netika ieskaitīti.

Trešdaļas izskaņā otro reizi šajā spēlē noraidījumu uz divām minūtēm saņēma Marko Rosa. Latvijas izlase 29 sekundes varēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču pirmais periods noslēdzās ar rezultātu 0:0. Metienu attiecība - 21:2.

Otrais periods

Vēl pusotru minūti Latvijas izlasei bija dots laiks spēlēt skaitliskajā vairākumā, tomēr arī šoreiz neizdevās atklāt mača rezultātu. Kaut arī latvieši laukumā dominēja, spēles turpinājumā Itālijas hokejistiem parādījās labas izdevības iemest vārtus.

Otrā perioda vidū pēc Riharda Bukarta metiena ripa veiksmīgi nonāca pie viņa brāļa Roberta, kurš vārtu priekšā pārcēla ripu pāri vārtsarga kājsargam un ieraidīja to vārtos. Latvijas izlasei bija vajadzīgi gandrīz 40 metieni, lai šajā mačā gūtu pirmos vārtus.

Roberta Bukarta neatlaidība atmaksājās - viņš vārtus guva ar septīto metienu šajā mačā. Tobrīd visa Itālijas izlase kopumā bija izdarījusi mazāk metienu nekā viņš viens pats. Otrā perioda beigās Roberts Bukarts varēja panākt 2:0, taču viņš neiemeta no teicamas pozīcijas vārtu priekšā, trāpot pa vārtu stabu.

Nepilnas divas minūtes pirms otrā perioda beigām skaistā veidā savā karjerā pirmos vārtus pasaules čempionātā guva Rihards Marenis. Latvijas izlases debitants pēc pagrieziena ieraidīja ripu vārtu augšējā stūrī.

Pēc 40 spēlētām minūtēm Latvijas - Itālijas hokejistu duelī metienu attiecība bija 50:8.

Trešais periods

Pēc divu vārtu pārsvara iegūšanas kritās spēles temps. Kaut arī 2:0 vadību mūsdienu hokejā var ātri pazaudēt, Latvijas hokejisti mazliet bija atslābinājušies. Trešā perioda ievadā Latvijas izlase arī neizmantoja skaitlisko vairākumu.

Tomēr kopumā trešajā periodā Latvijas hokejisti krietni vairāk izpildīja metienus pa vārtiem nekā to darīja pretinieki, kā arī daudz vairāk kontrolēja ripu, nedodot Itālijas izlasei cerības atspēlēties šajā mačā.

Spēles beigu daļā Itālijas hokejisti ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, jo noraidījumu uz divām minūtēm par pretinieka klupināšanu nopelnīja Rihards Bukarts.

Skaitlisko mazākumu Latvijas izlase izturēja, turklāt mača pēdējā minūtē Teodors Bļugers ieraidīja ripu tukšos vārtos. Atlikušajās sekundēs Latvijas izlase savus vārtus nosargāja un beigu rezultātā svinēja "sauso" uzvaru.

Latvija - Itālija 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

• metienu attiecība - 65:15
  • uzvarēti iemetieni - 49:15
  • soda minūtes - 2:6