Pompeo un Lavrovs sarunās pauž ASV un Krievijas gatavību uzlabot attiecības

Maiks Pompeo un Sergejs Lavrovs FOTO: Reuters/ScanPix

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo un Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs otrdien pavēstīja, ka abas valstis ir gatavas uzlabot attiecības.

Tiekoties ar Lavrovu Krievijas dienvidu pilsētā Sočos, Pompeo pauda cerības, ka abas valstis var "stabilizēt attiecības".

"Es esmu šeit šodien tāpēc, ka prezidents [Donalds] Tramps ir apņēmies uzlabot šīs attiecības," paziņoja Pompeo. "Mums ir domstarpības - katra valsts aizsargās savas intereses un rūpēsies par saviem cilvēkiem, taču mums nav jābūt pretiniekiem katrā jautājumā."

Savukārt Lavrovs pavēstīja, ka Krievija ir gatava pāršķirt jaunu lappusi attiecībās.

"Es uzskatu, ka ir laiks sākt veidot jaunu, atbildīgāku un konstruktīvāku problēmu savstarpējo izpratnes matricu," sacīja Lavrovs. "Mēs saprotam, ka abās pusēs ir uzkrājušies daudz aizspriedumu un aizdomu. Mēs no tā neko neiegūsim."

Vēlāk Pompeo ir paredzēta tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, taču kā norādījis Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, Krievija Pompeo un Lavrova tikšanos uzskata par "galveno notikumu".

Sekojošā tikšanās ar Putinu būs iespēja Pompeo un Lavrovam pasniegt "savu sarunu rezultātus un apspriest acīmredzamos jautājumus", paziņoja Peskovs.

Šī ir pirmā Pomepo vizīte Krievijā valsts sekretāra amatā un augstākās abu pušu sarunas teju gada laikā.

ASV un Krievijas starpā ir domstarpības virknē jautājumu, tostarp par Irānu, Venecuēlu, Ukrainu un ieroču kontroli.

Uz augšu
Back