Anesī un Zagrebas konkursos animatora Ginta Zilbaloža filma "Projām"

Gints Zilbalodis

FOTO: publicitātes

Režisora Ginta Zilbaloža pirmā pilnmetrāžas animācijas filma "Projām" ("Away") jūnijā startēs festivālu Anesī (Annecy) un “Animafest Zagreb” konkursa programmās.

Ginta Zilbaloža filma kopā ar septiņām citām pilnmetrāžas filmām ir atlasīta Zagrebas Animafest galvenajam pilnmetrāžas filmu konkursam Grand Competition un programmas aprakstā iekļauta kā pirmā, sekojot raksturojumam “… dažkārt lieliskas filmas rodas ne tikai milzīgā darba grupā un ar lieliem finansiāliem ieguldījumiem, bet piedzimst ārkārtīgi rūpīgā darbā un talantīgā apsēstībā, kas pārņem ekstraordināru vienpatni. Tas ir gadījums ar jauno Latvijas autoru Gintu Zilbalodi un viņa filmu "Projām"…”

75 minūtes garā filma ir stāsts par puisi un putniņu, kuri ar motociklu ceļo pa mistisku salu, mēģinādami nonākt mājās un aizbēgt no tumšā gara, kas seko viņiem pa pēdām. Visus filmas veidošanā nepieciešamos darbus trīsarpus gadu garumā, tai skaitā scenārija rakstīšanu, tēlu un fonu animāciju, montāžu, skaņas dizainu un šajā filmā arī mūziku, ir veidojis pats režisors Gints Zilbalodis.

Gints Zilbalodis “Projām”

FOTO: kadrs no filmas

Nedēļu vēlāk filma sacentīsies arī pasaulē lielākajā animācijas festivālā Anesī, Francijā, – galvenajai skatei paralēlajā konkursā Feature Film Contrechamp. Pasaulē lielākais un vecākais animācijas festivāls, kura atlases komisijai ik gadu piesaka vairāk nekā 3000 filmu no visas pasaules, šogad notiek no 10. līdz 15. jūnijam. Anesī festivāla filmu tirgū MIFA strādās arī Latvijas animatoru delegācija, šogad filmu tirgū pirmoreiz tiks iekārtots kopīgs Baltijas valstu stends.

Gints Zilbalodis

Mākslinieks, animators un režisors Gints Zilbalodis dzimis 1994. gadā un par kino interesējies jau no ļoti agras bērnības; absolvējis Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu. Ginta Zilbaloža animācijas īsfilmām "Aqua" (2012), "Prioritātes" (2014), "Sekotāji" (2014) un "Nedzirdams" (2015) internetā kopā ir vairāk nekā divi miljoni skatījumu un tās ir publicētas vairākās prestižās mājaslapās (Cartoonbrew, Vimeo Staff Picks, Short of the Week). Īsfilma "Prioritātes" ir piedalījusies 46 starptautiskos filmu festivālos un saņēmusi balvu Otavas starptautiskajā animācijas filmu festivālā (OIAF), kas ir lielākais animācijas festivāls Ziemeļamerikā, bet festivālā Animafest Zagreb īsfilma "Prioritātes" tika atlasīta studentu īsfilmu konkursam.

Savukārt Ginta Zilbaloža jaunākā īsfilma "Oāze" (2017) Nacionālajā kino balvā "Lielais Kristaps" ieguva žūrijas speciālbalvu.

Ginta Zilbaloža debijas pilnmetrāža "Projām" ir saņēmusi finansiālu atbalstu no Valsts Kultūrkapitāla fonda un maija vidū jau tiek demonstrēta uz starptautiskiem ekrāniem – 16., 18. un 19. maijā notiek filmas tirgus seansi Kannu festivāla filmu tirgū.

Filmas reklāmas rullītis.

Away Trailer from Gints Zilbalodis on Vimeo.

Uz augšu