Austrijas kompānija OMV negrasās izstāties no "Nord Stream 2" projekta

"Nord Stream 2".

FOTO: AP/Scanpix

Austrijas kompānija OMV negrasās izstāties no gāzesvada "Nord Stream 2" projekta, neskatoties uz ASV sankciju draudiem, trešdien paziņojis Austrijas prezidents Aleksandrs van der Bellens.

"Es uzskatu, ka OMV nav ne mazākā nodoma izstāties no "Nord Stream 2" projekta," televīzijā pārraidītā preses konferencē paziņoja van der Bellens, kurš pašreiz atrodas vizītē Krievijā.

"Nord Stream 2" ir Krievijas un Vācijas kopīgs projekts, kurā līdz ar Krievijas koncernu "Gazprom" iesaistītas Vācijas kompānijas "Wintershall" un "Uniper", Nīderlandes un Lielbritānijas "Shell", Francijas "Engie" un Austrijas OMV.

ASV un vairākas Eiropas valstis bažījas, ka Maskava ar šo projektu iegūs pārlieku lielu kontroli pār Eiropu, īpaši kaitējot Polijai un Ukrainai.

Ukraina uzskata, ka šis projekts ir publisks apvainojums Eiropas Savienības (ES) centieniem panākt, lai Krievija izbeidz konfliktu Austrumukrainā.

Austrija ir viena no retajām ES valstīm, kas pēdējos gados saglabājusi siltas attiecības ar Maskavu.

Tirdzniecība starp abām valstīm pērn pieauga par 42%, tiekoties ar van der Bellenu, norādīja, Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš pagājušā gada augustā apmeklēja Austrijas ārlietu ministres Kārinas Kneislas kāzas.

Arī Kneisla šodien tikās ar Putinu un Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu.

Uz augšu