Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā tiekas 255 jaunie šahisti

Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā tikās spēcīgākie 255 skolēni no piecu iesaistīto reģionu finālu skolām – jaunie šahisti no Rīgas, Zemgales, Kurzemes, Vidzemes un Latgales, kā arī skolēni ar 1. sporta klasi šahā jeb augstāku meistarības pakāpi.

Organizatori šogad bija parūpējušies, lai fināla stiprāko bērnu partijas būtu iespējams vērot tiešsaistē - katru grupu stiprākie jaunieši partijas spēlēja pie digitālajiem šaha galdiņiem, un līdzjutējiem bija iespēja sekot līdzi visām uz šiem galdiņiem notiekošajām spēlēm.

Pēc izspēlētajām septiņām Latvijas Skolu šaha olimpiādes fināla spēlēm skolēniem zviedru šaha spēli jautrā gaisotnē ar bērniem aizvadīja lielmeistare šahā Dana Reizniece – Ozola, Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš, kā arī 2019. gada Latvijas čempioni šahā Ilze Bērziņa un Arturs Neikšāns.

Uzvarētāji un balvu ieguvēji katrā grupā:

1.-.4. klašu grupa meitenēm

1. vieta Sofja Vasiļjeva, Daugavpils Krievu vidusskola – licejs

2. vieta Marija Kuzņecova, Ziemeļvalstu ģimnāzija

3. vieta Marija Labecka, Rīgas 34. vidusskola

4. vieta Marija Krasiļņikova, Rīgas 22. vidusskola

5. vieta Nellija Jēkabsone, Kuldīgas MHZV

6. vieta Melānija Luīze Jansone, Rīgas 45. vidusskola

7. vieta Naomi Maklakova, Ziemeļvalstu ģimnāzija

8. vieta Marija Vaičuka, Olaines 1. vidusskola

9. vieta Elza Liepiņa, Rīgas 64. vidusskola

10. vieta Nikola Daniela Liepiņa, Olaines 1. vidusskola

1.-.4. klašu grupa zēniem

1. vieta Aleksandrs Karasevičs, Rīgas 40. vidusskola

2. vieta Artjoms Tolmačevs, Rīgas 88. vidusskola

3. vieta Arsenijs Savičevs, Rīgas Purvciema vidusskola

4. vieta Vadims Aleidzāns, Rīgas 40. vidusskola

5. vieta Arsenijs Derbeņevs, Rīgas Ebreju vidusskola

6. vieta Filips Freibergs, Rīgas 22. vidusskola

7. vieta Marats Francs, Olaines 2. vidusskola

8. vieta Miķelis Vingris, Rīgas Franču licejs

9. vieta Markuss Bērziņš, Liepājas Ezerkrasta sākumskola

10. vieta Gustavs Rupais, Baložu vidusskola

11. vieta Timofejs Mačuks, Lauceses pamatskola

12. vieta Stefans Prudņikovs, Rīgas Centra humanitārā vidusskola

13. vieta Anrijs Greiškāns, Rīgas Valda Zālīša sākumskola

14. vieta Daniils Aleksejevs, Mārupes pamatskola

15. vieta Jaromirs Vjaters, Daugavpils Krievu vidusskola-licejs

5.-9. klašu grupa meitenēm

1. vieta Madara Golsta, Rīgas 49. vidusskola

2. vieta Ramona Golsta, Rīgas Valsts 2.ģimnāzija

3. vieta Elisa Granovska, Rīgas 49. vidusskola

4. vieta Arina Petrovska, Rīgas 34. vidusskola

5. vieta Agnesa Stepania Ter-Avetisjana, Rīgas Centra humanitārā vidusskola

6. vieta Darja Zubova, Rīgas 15. vidusskola

7. vieta Jekaterina Hlopkova, Rīgas 89. vidusskola

8. vieta Jekaterina Smirnova, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija

9. vieta Anna Kazmerika, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija

10. vieta Anna Krista Ķipluka, Rīgas Valsts 2.ģimnāzija

5.-9.klašu grupa zēniem

1. vieta Maksims Golubovskis, Rīgas 40.vidusskola

2. vieta Jevgenijs Spriņģis, Rīgas 80. vidusskola

3. vieta Aleksandrs Jazdanovs, Rīgas 13. vidusskola

4. vieta Ivans Mjatežs, Rīgas 96. vidusskola

5. vieta Emīls Jānis Mieriņš, Olaines 1. vidusskola

6. vieta Kirills Bogdanovičs, Rīgas Valsts 1.ģimnāzija

7. vieta Arjoms Vissarionovs, Rīgas 46. vidusskola

8. vieta Kristaps Reinis Strods, Rīgas 66.speciālā skola

9. vieta Kristaps Zass, Rīgas Teikas vidusskola

10. vieta Daniils Horobrijs, Daugavpils krievu vidusskola - licejs

11. vieta Jegors Ļeonovs, Daugavpils saskaņas pamatskola

12. vieta Andrejs Freibergs, Rīgas 22. vidusskola

13. vieta Gļebs Ļeonovs, Liepājas 7. vidusskola

14. vieta Deniss Daļeckis, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija

15. vieta Markuss Apenītis, Grobiņas sākumskola

16. vieta Dmitrijs Staņislavskis, Rīgas 88. vidusskola

17. vieta Artjoms Brojs, Liepājas A.Puškina 2. vidusskola

18. vieta Jevgenijs Fiļipovs, Rīgas Purvciema vidusskola

19. vieta Andrejs Pidgora, Rīgas 72. vidusskola

20. vieta Ņikita Goļikovs, Jaunogres vidusskola

10.-12. klašu grupa meitenēm

1. vieta Elizabete Limanovska, Daugavpils Krievu vidusskola - licejs

2. vieta Vita Petrova, Daugavpils 15. vidusskola

3. vieta Anastasija Parhomenko, Rīgas Valsts tehnikums

4. vieta Līva Vaivade, Āgenskalna Valsts ģimnāzija

5. vieta Sofija Viktorija Ļevčenkova, Rīgas 72. vidusskola

6. vieta Marija Krūmiņa, Rīgas 40. vidusskola

7. vieta Valērija Ļepjohina, Rīgas 13. vidusskola

8. vieta Lāsma Bodniece, Valkas J.Cimzes ģimnāzija

9. vieta Valērija Nikola Āboltiņa, Kuldīgas Centra vidusskola

10. vieta Rebeka Ločmele, Tilžas vidusskola

10.-12. klašu grupa zēniem

1. vieta Arsens Bataševs, Rīgas Ebreju vidusskola

2. vieta Rihards Bekasovs, Rīgas 25. vidusskola

3. vieta Ņikita Solomka, Rīgas Valsts 1.ģimnāzija

4. vieta Pjotrs Koļasa, Rīgas 13. vidusskola

5. vieta Vladislavs Antonivs, Rīgas 40. vidusskola

6. vieta Aleksandrs Brikers, Rīgas 40. vidusskola

7. vieta Daniels Janovskis, Rīgas 34. vidusskola

8. vieta Alberts Grīvnieks, Rīgas N.Draudziņas vidusskola

9. vieta Arsenijs Ovčinkins, Rīgas 40. vidusskola

10. vieta Artūrs Aizstrauts, Rīgas Valsts 1.ģimnāzija

Latvijas Skolu šaha olimpiādē kopumā piedalījās vairāk nekā 1000 skolēni no 170 vispārizglītojošajām mācību iestādēm. Latvijas Skolu šaha olimpiāde notika trīs posmos, kuru 1. posmā katra skola izvirzīja 3 labākos zēnus un 3 labākās meitenes trīs vecuma grupās – 1.-4. klase, 5.-9. klase un 10.-12. klase, kuri piedalījās reģionu finālos. Katrā reģiona finālā tika noskaidroti 3 labākie zēni un 3 labākās meitenes iepriekšminētajās vecuma grupās, kuri izcīnīja tiesības piedalīties Latvijas finālā. Reģiona finālos katrā notika 7 spēļu kārtas ar laika kontroli 12 minūtes un 5 sekundes par gājienu.

Latvijas Skolu šaha olimpiādes mērķis ir noskaidrot, cik Latvijas skolās bērni māk spēlēt šahu, cik skolās ir šaha pulciņš vai šaha stunda, kā palīdzēt tām Latvijas skolām, kuras vēlas ieviest šahu savu skolēnu ikdienā. Šādi šahs tiek popularizēts ne tikai kā sporta veids, bet arī lietderīgs brīvā laika pavadīšanas veids jaunatnes vidū. Tiek veicināta sadarbība starp šaha treneriem, skolotājiem, notiek dalīšanās pieredzē, kā arī noskaidroti labākie skolu šahisti katrā reģionā un Latvijā.

Uz augšu