Izskanējis konkurss "Ineses Galantes talanti"

Aizvadītajā svētdienā, 12. maijā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika klasiskās mūzikas jauno izpildītāju konkursa “Ineses Galantes talanti 2019”, fināls un uzvarētāju apbalvošana. Aplūko foto no konkursa! 

Jau sesto reizi konkursa organizatori tā iedvesmotājas un mūzas – operas dīvas Ineses Galantes - vadībā rīko pasākumu, kurš gadu no gada atklāj jaunus klasiskās mūzikas izpildītāju vārdus. Visiem finālistiem piedalīšanās prestižajā konkursā ir svarīgs posms profesionālajā karjerā, bet uzvara ļauj iekarot mūzikas pasaules augstākās virsotnes. Daudzi iepriekšējo gadu laureāti uzstājas uz pasaules labākajām skatuvēm un iegūst godalgotas vietas starptautiskos mūzikas konkursos.

“Ineses Galantes talantu” fināls tradicionāli kļūst par īpašu notikumu klasiskās mūzikas cienītāju vidū: šogad fināla kārtā piedalījās 31 jaunais mūziķis. Fināla kārtā viesi un neskaitāmi tiešraides klausītāji baudīja A. Vivaldi, F. Šopēna, S. Rahmaņinova, G.F. Hendeļa, Dž. Pučīni, M. Ravēla un citu ievērojamu komponistu kompozīcijas. Fināla koncertu un svinīgo apbalvošanas ceremoniju jau otro gadu pēc kārtas vadīja vokāliste Viktorija Pakalniece. 

Viktorijas pirmā pieredze uz lielās skatuves kopā ar orķestri bija festivālā Summertime pēc uzvaras konkursā “Ineses Galantes talanti” 2017.gadā, tagad viņa ir Latvijas Nacionālās operas soliste - uz “bet šā gada rūdenī kļūs par Latvijas Nacionlas operas solisti”.

FOTO: Mārcis Gaujienietis

Par konkursa “Ineses Galantes talanti 2019” uzvarētājiem kļuva: kategorijā “Vokālā māksla” – Artjoms Safronovs (1. vieta), Annija Kristiāna Ādamsone (2. vieta), Daniils Kuzmins (3. vieta); kategorijā “Stīgu instrumentu spēle” – Rūdolfs Miķelsons (vijole, 1. vieta), Sofija Ņečiporenko (vijole, 2. vieta), Alma Anete Miķelsone (čells, 3. vieta); kategorijā “Taustiņinstrumentu spēle” – Daniils Mickēvičs (klavieres, 1. vieta), Zita Toma (akordeons, 2. vieta), Marta Ļitvinova (akordeons, 3. vieta); kategorijā “Pūšaminstrumentu/sitaminstrumentu spēle” – Arnita Lipska (saksofons, 1. vieta), Mārtiņš Starostnieks (sitaminstrumenti, 2. vieta), Mārtiņš Zujs (trombons, 3. vieta).

Žūrija īpaši izcēla 2019. gada finālistu izvēlēto brīnišķīgo muzikālo repertuāru, artistiskumu, notikumam un repertuāram piemērotos skatuves tēlus, kā arī, neskatoties uz lielu skaitu gados ļoti jaunu konkursa dalībnieku – vismazākajiem bija tikai desmit gadu, augstu tehniskās sagatavotības līmeni.

“Izpildītāju līmenis mūsu konkursā aug ar katru gadu, un tās nav tikai vispārīgas frāzes. Ir ļoti patīkami, ka mūzikas skolas un akadēmijas augstu novērtē mūsu projekta nozīmi, mēs ļoti priecājamies par veiksmīgo sadarbību. Vēlos pateikties pedagogiem par tik augstu finālistu sagatavošanas līmeni. Tas ir liels prieks – vērtēt jaunus, talantīgus mūziķus un dziedātājus, kuri lieliski pārvalda spēles un vokālo tehniku,” pastāstīja konkursa patronese un žūrijas priekšsēdētāja Inese Galante.

FOTO: Mārcis Gaujienietis

Konkursa “Ineses Galantes talanti 2019” žūrijā darbojas pieredzējuši pedagogi un profesionāli mūziķi - kontrtenors Sergejs Jēgers, komponists, diriģents un pedagogs Andris Vecumnieks, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Stīgu instrumentu katedras vadītāja un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolniece docente Terēza Zīberte – Ījaba, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents, pianists Toms Ostrovskis, Latvijas Nacionālās operas trombonu grupas koncertmeistars Uldis Zilberts, žūrijas priekšsēdētāja – operas dīva, konkursa patronese Inese Galante.

Konkursa uzvarētāji saņēma naudas balvas: 200 eiro (1. vieta), 150 eiro (2. vieta) un 100 eiro (3. vieta), kā arī mācību stipendiju 500 eiro apmērā katram laureātam. Dāvanas un naudas balvu 100 eiro apmērā saņēma 1. un 2. vietu ieguvēju pedagogi.

Uz augšu