Latvijas hokejisti dramatiskā cīņā piekāpjas Čehijai (21)

Latvijas hokejisti aizsardzībā
Latvijas hokejisti aizsardzībā Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas hokeja izlase ceturtdien Bratislavā (Slovākija) pasaules čempionāta ceturtajā spēlē ar rezultātu 3:6 (2:0, 0:4, 1:2) piekāpās Čehijas valstsvienībai.

Latvijas izlases labā divus vārtus guva komandas kapteinis Lauris Dārziņš, kurš atzīmējās arī ar vienu rezultatīvu piespēli, bet vēl viens precīzs metiens Mika Indraša kontā.

Ar trim rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Oskars Cibuļskis, bet kārtējo punktu šajā čempionātā nopelnīja Rūdolfs Balcers.

Čehijas valstsvienībā divus vārtus guva Jakubs Vorāčeks, kuram arī divas rezultatīvas piespēles, bet pa reizei precīzi meta Jans Kovāržs, Filips Hroneks, Jakubs Vrāna un Dominiks Simons.

Latvijas komandā par mača labāko spēlētāju atzina Dārziņu, bet pretiniekiem šo godu izpelnījās Vorāčeks.

Pēc šī zaudējuma Latvijas izlases izredzes iekļūt pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā ir visai niecīgas.

Latvijas un Čehijas hokejistu starpā šī bija 13. spēle pasaules čempionātu un olimpisko spēļu ietvaros. Latviešiem čehus ne reizi nav izdevies pārspēt.

Pirmais periods

Mača sākumā Latvijas hokejisti pieļāva kļūdu savā aizsardzības zonā, taču čehi neizmantoja izdevību ātri gūt pirmos vārtus šajā spēlē. Turpinājumā labāk spēlēja latvieši, izpildot trīs metienus pēc kārtas, kamēr pretinieki praktiski tikai aizsargājās.

Pirmo noraidījumu nopelnīja Teodors Bļugers. Spēlējot skaitliskajā mazākumā, Gints Meija un Kristaps Sotnieks aizskrēja ātrajā pretuzbrukumā divatā pret vienu aizsargu, kurš pēdējā brīdī izbojāja Latvijas iespēju gūt vārtus. Komanda teicami spēlēja mazākumā, it sevišķi Merzļikins, kurš atvairīja piecus metienus.

Sekoja divas pretinieku kļūdas, kas Latvijai deva lielo skaitlisko vairākumu - spēli piecatā pret trim. Šo iespēju ātri izdevās izmantot. Dārziņš apmānīja pretiniekus, metiena vietā piespēlējot Indrašim, kurš ieraidīja ripu teju tukšos vārtos, jo vārtsargs bija palicis pie tālā vārtu staba.

Latvija varēja turpināt spēlēt skaitliskajā vairākumā piecatā pret četriem. Gandrīz no tās pašas pozīcijas metienu izpildīja Indrašis, tomēr viņam neizdevās dubultot pārsvaru. Pirmā perioda vidū Ronalds Ķēniņš nopelnīja noraidījumu uz divām minūtēm, bet mazākums tika izturēts.

Nedaudz vēlāk Čehija jau trešo reizi šajā mačā nopelnīja divu minūšu noraidījumu. To veiksmīgi izmantoja Latvijas izlase, skaitliskajā vairākumā dubultojot pārsvaru. Dārziņš veica lielisku solo gājienu teju pāri visam laukumam, viens pats apspēlējot vairākus pretiniekus.

Pirmā perioda izskaņā Čehijas hokejisti spēlēja apņēmīgāk, izveidojot vairākus bīstamus momentus pie Latvijas izlases vārtiem, taču komandas aizsardzība ar Merzļikinu priekšgalā strādāja nevainojami. Dažas sekundes pirms trešdaļas beigām teju izcēlās kautiņš, kas lieku reizi apliecināja šīs spēles likmi.

Otrais periods

Trešdaļas sākumā Māris Bičevskis saņēma 5+20 minūšu sodu jeb noraidījumu līdz spēles beigām. Latvijas izlasei priekšā bija ļoti smags skaitliskais mazākums, kas bija veiksmīgs pirmās četras minūtes.

Merzļikins apbrīnojamā veidā, ripai esot viņam aiz muguras, ar kājsargiem neļāva tai šķērsot vārtu līniju. No sākuma šķita, ka čehi guvuši vārtus, tomēr tas tā nebija. Tiesnesis devās skatīties video atkārtojumu, lai pārliecinātos par 100%. Skaitliskā mazākuma pēdējā minūtē Latvija tomēr zaudēja vārtus, kad ar precīzu metienu izcēlās Filips Hroneks.

Turpinājumā latvieši nerealizēja skaitlisko vairākumu, kas vēl vairāk dzina čehus uz priekšu. Latvijas izlasei brīžiem talkā nāca veiksme, bet tā izsīka otrā perioda vidū, kad Jans Kovāržs panāca neizšķirtu rezultātu 2:2.

Nepilnu minūti pēc vārtu zaudējuma Latvijas izlase atkal ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā. Izdevās vairākkārt apdraudēt pretinieku vārtus, tomēr neviens metiens netika realizēts.

Otrās trešdaļas beigās ar 62 sekunžu intervālu čehi guva divus vārtus. Vispirms ar precīzu metienu izcēlās komandas kapteinis Jakubs Vorāčeks, bet pēc tam Merzļikinu pārspēja arī Jakubs Vrāna.

Trešais periods

Rihards Bukarts trešdaļas ievadā individuāli izlauzās līdz vārtiem, apspēlējot vairākus pretiniekus, taču metiens ar nūjas satvēriena neērto pusi bija nesekmīgs - ripa atsitās pret vārtsarga aizsargmasku.

Latvijas hokejisti veidoja nesliktus uzbrukumus, tomēr pietrūka precizitāte. Tikmēr čehi joprojām bija uz viļņa. Pēc lieliskas saspēles, kas iesākās ar tālu piespēli pa gaisu, piektos vārtus guva Dominiks Simons.

Turpinājumā latviešiem bija kārtējā iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, kurā Roberts Bukarts trāpīja pa vārtu stabu, cenšoties ripu ieraidīt vārtu augšējā stūrī.

Mača beigu daļā Latvijas izlase realizēja skaitlisko vairākumu. Otro reizi šajā mačā vārtus guva Dārziņš, atgriežot kaut nelielu cerību. Turpinājumā tika nomainīts Merzļikins, tādējādi Latvijas izlases vārti palika tukši. To izmantoja Vorāčeks, gūstot savus otros vārtus šajā duelī.

Tiesneši pusotru minūti līdz mača beigām piesprieda Latvijas izlases kapteinim 5+20 minūšu sodu, kaut īsti nebija saprotams, kurā epizodē Dārziņš būtu pārkāpis noteikumus.

Turpinājumā pret Krieviju, Zviedriju un Norvēģiju

Nākamo maču Latvijas izlase aizvadīs sestdien (sākums plkst. 13.15) pret turnīra favorīti Krieviju, bet pēc tam pirmdien un otrdien būs jācīnās attiecīgi pret Zviedriju (plkst. 17.15) un Norvēģiju (plkst. 17.15).