FKTK piemēro 4260 eiro soda naudu "PNB Banka" par revidēta gada pārskata neiesniegšanu un nepubliskošanu

PNB banka

FOTO: Zane Bitere

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēmusi lēmumu par soda naudas piemērošanu 4260 eiro apmērā AS "PNB Banka", jo tā līdz Kredītiestāžu likumā noteiktajam termiņam - 1.aprīlim - nebija sagatavojusi un iesniegusi FKTK 2018.gada pārskatu kopā ar zvērināta revidenta ziņojumu, kā arī tas nebija laikus publiskots, informēja FKTK.

Tādējādi pārkāpta Kredītiestāžu likumā noteiktā prasība, ka kredītiestādes pienākums ir sagatavot publiskos pārskatus noteiktā termiņā, lai informētu sabiedrību par kredītiestādes darbību un tās finanšu rādītājiem.

Atbilstoši Kredītiestāžu likumam kredītiestāde revidētu gada pārskatu iesniedz FKTK 10 dienu laikā pēc revidentu ziņojuma saņemšanas, bet ne vēlāk kā līdz pārskata gadam sekojošā gada 1.aprīlim, kā arī līdz 1.aprīlim publisko šo pārskatu.

Vairākas bankas šā gada 1.aprīlī nebija nodrošinājušas ne revidēta gada pārskata sagatavošanu, ne tā publiskošanu. FKTK pieprasīja katrai bankai papildu informāciju par likuma normu neievērošanas apstākļiem un individuāli izvērtēja katru situāciju, piemērojot atbilstošu sankciju. "PNB bankas" pārkāpuma izvērtēšanas process aizņēma garāku termiņu, jo tas tiek organizēts citādi, šai bankai esot tiešajā Eiropas Centrālās bankas uzraudzībā.

Nosakot soda lielumu, tika ņemti vērā apstākļi, ka "PNB Banka" sadarbojas ar FKTK, sniedzot visu informāciju par aktuālo situāciju, kā arī turpina darbu ar auditoriem, lai nodrošinātu revidētā gada pārskata sagatavošanu un publiskošanu.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "PNB banka" pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar zaudējumiem 5,099 miljonu eiro apmērā, kas ir 8,6 reizes mazāk nekā 2017.gadā. Savukārt bankas aktīvi 2018.gada 31.decembrī bija 576,787 miljonu eiro apmērā, kas ir par 26,9% mazāk nekā 2017.gada beigās.

Pēc aktīvu apmēra "PNB banka" 2018.gada septembra beigās bija septītā lielākā banka Latvijā. Bankas akciju kontrolpaketes īpašnieks ir Grigorijs Guseļņikovs.

Uz augšu