Rīgas domei iesniedz prokurora brīdinājumu par savlaicīgu informācijas nesniegšanu

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Prokurors Rīgas domei iesniedzis brīdinājumu par savlaicīgu informācijas nesniegšanu, informēja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija kādā lietā 2017.gada 25.oktobra pieņēma blakus lēmumu, ar kuru dažādām institūcijām, tajā skaitā Rīgas domei, bija uzdevusi veikt pasākumus pārkāpumu novēršanai, kas tika konstatēti krimināllietas izskatīšanas gaitā. Lēmums pēc tā stāšanās likumīgā spēkā tika nosūtīts Rīgas domei izpildes organizēšanai.

Vēlāk Valsts policija vērtēja, vai Rīgas domes amatpersonas ir izpildījušas tiesas lēmumu par pārkāpumu novēršanu. Valsts policija atteicās sākt kriminālprocesu par lēmuma neizpildi, taču policijas atteikumu ierosināt lietu pārbaudīja prokuratūra.

Prokuratūra konstatēja, ka Rīgas domes Īpašuma departaments pārkāpis lēmumā noteikto mēneša izpildes termiņu un neinformēja par blakus lēmuma izpildi, veiktajiem pasākumiem vai izpildes kavēšanās iemesliem. Tiesa atbildi par veiktajiem pasākumiem konstatēto pārkāpumu novēršanai saņēma 2018.gada 15.oktobrī pēc atkārtotu pieprasījumu nosūtīšanas.

Tāpat konstatēts, ka Rīgas domes Īpašuma departaments pārkāpis Iesniegumu likumu, proti, atbildi uz policijas pieprasījumu tas informāciju sniedza vēlāk nekā viena mēneša laikā.

Prokurora pārbaudē konstatēts, ka norādītie savlaicīgās neizpildes iemesli ir uzskatāmi par formāliem un atbildes sniegtas, pārkāpjot viena mēneša izskatīšanas termiņu.

Pamatojoties uz Prokuratūras likumu, prokurore Rīgas domes Īpašuma departamentam iesniegusi prokurora brīdinājumu.

Uz augšu