"Warriors" piekto gadu pēc kārtas iekļūst NBA finālā

Stefans Karijs
Stefans Karijs Foto: AFP/SCANPIX

Iepriekšējo divu gadu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempione Goldensteitas "Warriors" pirmdien iekļuva šīs sezonas turnīra finālā.

"Warriors" izslēgšanas turnīra Rietumu konferences fināla ceturtajā spēlē viesos ar 119:117 (36:35, 29:34, 22:26, 24:16, 8:6) pārspēja Portlendas "Trail Blazers", sērijā līdz četrām uzvarām gūstot virsroku ar 4-0.

Uzvarētājiem Stefans Karijs un Dreimonds Grīns kļuva par pirmajiem komandas biedriem, kuri vienā izslēgšanas turnīra spēlē guvuši pa "triple-double". Karijs iekrāja 37 punktus, 12 atlēkušās bumbas un 11 rezultatīvas piespēles, bet Grīnam bija 18 punkti, 14 bumbas zem groziem un 11 piespēles.

"Trail Blazers" rindās 28 punkti un 12 rezultatīvas piespēles bija Damjanam Lilardam, bet karjeras rekordu ar 30 punktiem uzstādīja Maiers Lenards, kuram bija arī 12 atlēkušās bumbas.

Lielāko daļu otrā puslaika vadībā bija mājinieki, kuri trešajā ceturtdaļā iekrāja 17 punktu pārsvaru. Pamatlaika noslēgumā viņi tika panākti, 48 minūtēm noslēdzoties neizšķirti 111:111.

Pagarinājums bija mazrezultatīvs, tajā 40 sekundes pirms beigām Grīnam iemetot tālmetienu un panākot 119:115. Turpinājumā Lilards divus punktus atguva, bet nerealizēja pēdējās sekundes tālmetienu, tādējādi viesi svinēja uzvaru.

Austrumu konferences finālā Milvoki "Bucks" ir vadībā ar 2-1 pret Toronto "Raptors".

Pērn otro gadu pēc kārtas par NBA čempioniem kļuva Goldensteitas "Warriors", kas finālsērijā ar 4-0 pieveica Klīvlendas "Cavaliers".