Maskavā aizturēts viens no Navaļnija tuvākajiem līdzgaitniekiem

Aleksejs Navaļnijs (no kreisās) un Leonīds Volkovs

FOTO: TASS/Scanpix

Viens no Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija tuvākajiem līdzgaitniekiem Leonīds Volkovs otrdien Maskavā aizturēts saistībā ar apsūdzībām par piedalīšanos pērn opozīcijas demonstrācijā, un viņam draud 30 dienu apcietinājums, pavēstīja Navaļnijs un viņa kolēģi.

Volkovs aizturēts brīdī, kad viņš taksometrā bija ceļā uz darbu, pavēstīja Navaļnija pārstāve sakariem ar presi Kira Jarmiša.

"Aizturēja, sakot: "Mēs jūs gaidījām jau ilgu laiku"," tviterī norādīja Navaļnijs.

Kā skaidroja pats Volkovs, viņš apcietināts par piedalīšanos pērn protestos pret strīdīgus vērtējumus saņēmušo pensiju reformu.

38 gadus vecajam opozicionāram var nākties apcietinājumā pavadīt līdz 30 dienām.

2018.gada 9.septembrī tūkstošiem cilvēku visā Krievijā protestēja pret iecerēto reformu plānu, kas paredzēja pensionēšanās vecuma paaugstināšanu. Vairāki simti tika aizturēti.

Kā radio "Eho Moskvi" skaidroja Navaļnija Korupcijas apkarošanas centra jurists Vjačeslavs Gimadi, Volkovs nav varējis organizēt protestus, jo viņš tajā laikā nebija Krievijā.

Pērn pats Navaļnijs par protestu likumu pārkāpumu divas reizes izcieta sodu apcietinājumā, cietumā pavadot 30 un 20 dienas.

Navaļnijs pēdējo gadu laikā organizējis vienas no plašākajām protesta akcijām pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Viņa uzskati ir populāri gados jauno Krievijas iedzīvotāju vidū, kas seko viņa kanāliem un blogiem tīmeklī.

Uz augšu