Saūda Arābijas mediji apsūdz Jemenas nemierniekus raķešu izšaušanā uz Meku

FOTO: AFP/SCANPIX

Saūda Arābijas mediji otrdien apsūdzējuši Jemenas šiītu nemierniekus raķešu izšaušanā uz islāma vissvētāko pilsētu Meku.

Šādas apsūdzības izteica arī Saūda Arābijā bāzētā Jemenas trimdas valdība, taču hutiešu nemiernieki noliedza šāda uzbrukuma veikšanu.

Saūda Arābijas vadītās koalīcijas pārstāvis pulkvedis Turki al Maliki paziņoja, ka pirmdien Mekas provincē notriektas divas raķetes, taču neteica, kurš tās izšāvis un uz kurieni tās mērķētas.

Taču telekanāls "Al-Arabiya" un laikraksts "Asharq al-Awsat" vēsta, ka raķetes raidījuši hutieši nemiernieki un tās bija mērķētas uz Meku.

Mediji norāda, ka tā bijusi trešā reize, kad hutiešu nemiernieki šāvuši uz svēto pilsētu pēc Saūda Arābijas vadītās koalīcijas iesaistīšanās Jemenas karā 2015.gadā.

Jemenā kopš 2014.gada notiek kaujas starp šiītu hutiešu nemierniekiem un prezidentam Abdrabuham Mansūram Hadi lojālo armiju. Karadarbība pastiprinājās 2015.gada martā, kad Jemenas valdību sāka militāri atbalstīt Saūda Arābijas vadīta valstu koalīcija.

Saskaņā ar Pasaules veselības organizācijas (PVO) datiem bruņotajā konfliktā Jemenā kopš Saūda Arābijas un tās sabiedroto iesaistīšanās tajā ir nogalināti vairāk nekā 10 000 cilvēku.

Uz augšu