ASV apsver iespēju vērsties pret vēl vienu lielu Ķīnas tehnoloģiju uzņēmumu

FOTO: Reuters/ScanPix

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija apsver iespēju vērsties pret vēlvienu lielu Ķīnas tehnoloģiju kompāniju. Šāds solis varētu vēl vairāk pastiprināt nesaskaņas starp ASV un Ķīnu, vēsta “The Washington Post”.

Lai arī pašlaik galējais lēmums nav pieņemts, administrācija apsver iespēju vērsties pret uzņēmumu “Hikvision”, kas ir pasauē lielākais video novērošanas tehnoloģiju ražotājs.

Šādas ziņas izskanējušas nepilnu nedēļu pēc tam, kad ASV prezidenta administrācija vērsās pret Ķīnas zināmāko tehnoloģiju uzņēmumu “Huawei”.

ASV Tirdzniecības ministrija gan paziņoja, ka tā atliek aizliegumu piegādāt amerikāņu tehnoloģijas Ķīnas telekomunikāciju aprīkojuma ražotājam "Huawei" par 90 dienām, atzīstot, ka šis laiks ir vajadzīgs programmatūras atjaunināšanām un citu līgumsaistību izpildei.

Tiek norādīts, ka ASV amatpersonas, visticamāk, piespriedīs “Hikvision” tādas pašas sankcijas, kā pret “Huawei”.

Jāatgādina, ka pērn ASV Kongress noteica aizliegumu federālajām iestādēm iepirkt tehnoloģijas no tādām kompānijām kā ZTE, “Hytera” un “Dahua”.

Iepriekš vēstīts, ka ASV izlūkdienesti pauž pārliecību, ka "Huawei" saņem Ķīnas armijas atbalstu un tās aprīkojums var sniegt Ķīnas izlūkdienestiem piekļuvi citu valstu sakaru tīkliem.

Tādēļ ASV ir centušās panākt, lai Vašingtonas sabiedrotie noraida 'Huawei" tehnoloģijas, kaut gan pašlaik 5G tehnoloģijās nav daudz alternatīvu.

Lai gan Austrālija ir aizliegusi "Huawei" dalību 5G tīkla izveidē, citas valstis ir atturīgākas. Piemēram, Lielbritānija, kā tiek ziņots, ir apstiprinājusi ierobežotu "Huawei" iesaisti 5G tīkla izbūvē valstī.

Uz augšu