Londonas muzejā apskatāms no slavenību padušu un nabas baktērijām darināts siers

Svaigs siers - visveselīgākais.

FOTO: Apollo/Reinis Oliņš

Pasaulē lielākais dekoratīvi lietišķās mākslas muzejs – Viktorijas un Alberta muzejs – publiskai apskatei izstādījis visai savādu eksponātu – no slavenību baktērijām darinātu sieru, vēsta izdevums “Mental Floss”.

Lai arī lielākā daļa cilvēku, ēdot pusdienu siermaizi, par to nedomā, tomēr ir zināms, ka baktērijas ir daudzu populāru ēdienu nozīmīgākā sastāvdaļa. Alus, maize, šokolāde un siers – visi šie pārtikas produkti un to dažādie veidi nevarētu pastāvēt bez baktērijām. Tāpēc šīs zināšanas zinātnieki izmantoja jau augstākā līmenī, radot sieru, kura pamatā ir baktērijas no cilvēka ķermeņa daļām.

Smaku pētnieks Sisels Tolāss un bioloģe/māksliniece Kristīna Agapakis pirmo reizi šo projektu realizēja 2013. gadā. Tagad, izmantojot dažādu slavenību baktērijas, šefpavārs kopā ar zinātnieku komandu šo projektu realizēja vēlreiz muzeja izstādes vajadzībām.

Process bija šāds: kad no slavenību padusēm, nabas un deguna tika iegūtas baktērijas, tās tika izmantotas, lai pienu pārvērstu biezpienā un sūkalās. Biezpiens vēlāk tika sasiets dažāda veida sieros.

Vēlāk laboratorijā šie sieri tika pārbaudīti, vai tie nav kaitīgi cilvēka veselībai. Tiesa, pamieloties ar šo gardumu nevienam nav ļauts, jo sieri glabājas muzeja izstāžu zālē.

Izstādes nosaukums ir “FOOD: Bigger than the Plate”, un sieri tajā apskatāmi būs līdz 2019. gada 20. oktobrim.

Uz augšu