Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas iecirknī nereģistrētajiem vēlētājiem rindā jāgaida aptuveni stundu

Cilvēki ieradušies nodot savas balsis iepriekšējā balsošanā Eiropas Parlamenta vēlēšanās 3.vēlēšanu iecirknī Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā.

FOTO: Ieva Makare/LETA

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iecirknī Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā nereģistrētajiem vēlētājiem nākas aptuveni stundu stāvēt rindā, turklāt šajā un vēl vismaz vienā iecirknī novēroti traucējumi datu apmaiņas sistēmā, noskaidroja aģentūra LETA.

3.iecirkņa vadītāja skaidroja, ka jau no plkst.17 izveidojušās divas rindas, lai paātrinātu vēlēšanu procesu tieši šajā iecirknī reģistrētajiem balsstiesīgajiem.

Tāpat attiecīgajā iecirknī nereģistrētajiem vēlētājiem gaidīšanu līdz nobalsošanai paildzina traucējumi datu apmaiņas sistēmas darbībā.

Iecirkņa vadītāja arī norādīja, ka pirmās stundas laikā iecirknī nobalsojuši vairāki desmiti pilsoņu.

Traucējumi datu apmaiņas sistēmā konstatēti arī 4.vēlēšanu iecirknī, kas atrodas Rīgas Centra Daiļamatniecības pamatskolā. Iecirkņa pārstāves skaidroja, ka pirmās stundas laikā tajā savas balsis paspējuši nodot jau aptuveni 60 vēlētāju. Viņas iepriekšējās balsošanas aktivitāti vērtēja kā ļoti augstu.

Kā novēroja aģentūra LETA, šodien arī vēlēšanu iecirknī Kongresu namā veidojas rinda, vēloties nobalsot virknei tajā nereģistrētu vēlētāju. Attiecīgi ir jāgaida, kamēr iecirknis, kurā viņi ir reģistrēti, apstiprinās, ka konkrētais cilvēks jau nav nobalsojis. Tāpat iecirknī pa brīdim bijušas problēmas ar interneta savienojumu.

LETA jau vēstīja, ka Latvijā šodien sākas iepriekšējā balsošana EP vēlēšanās. Iepriekšējā balsošana šodien paredzēta trīs stundas, noslēdzoties plkst.20. Iepriekšējā balsošana norisināsies arī ceturtdien un piektdien.

Iepriekš vēlētāji var balsot savā vai citā vēlēšanu iecirknī, ja starp šo iecirkni un iecirkni, kurā vēlētājs balsos ir iespējama tiešsaistes datu apmaiņa. Balsojot citā iecirknī, jāieplāno ilgāks laiks - vidēji piecas līdz 20 minūtes -, kas jāpavada iecirknī, jo vēlēšanu komisija pirms vēlēšanu materiālu izsniegšanas sazināsies ar vēlētāja iecirkni un veiks iecirkņa maiņu, iepriekš skaidroja Centrālā vēlēšanu komisija.

Piedalīties vēlēšanās drīkst balsstiesīgie Latvijas un citu ES dalībvalstu pilsoņi, kuri reģistrējušies vēlēšanām Latvijā. Balsojot jāuzrāda pase vai personas apliecība (eID). EP vēlēšanu pamatdiena būs šo sestdien.

Latvijas iedzīvotājiem jāievēl astoņi no kopumā 751 EP deputāta. Jaunais sasaukums strādās no 2019. līdz 2024.gadam

Uz ievēlēšanu no Latvijas pretendē 16 saraksti un kopumā 246 deputātu kandidāti. Deputātu vietu sadalē nepiedalīsies tie kandidātu saraksti, kuri būs saņēmuši mazāk par 5% vēlētāju balsu.

Provizoriskie vēlēšanu rezultāti būs zināmi pusnaktī no 26. uz 27. maiju, kad noslēgsies vēlēšanas visās ES dalībvalstīs.

Uz augšu