Taksometru pakalpojumu sniedzējiem visi dati būs jāglabā ES vai NATO dalībvalstī

Логотип Yandex. Taxi

FOTO: Žygimantas Gedvila/SCANPIX

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja Autopārvadājumu likuma grozījumus, ar kuriem Satiksmes ministrijas (SM) iecerējusi sakārtot taksometru nozari.

Saeima atbalstīja grozījumus Autopārvadājumu likumā taksometru pārvadājumu sakārtošanai; datus prasīs glabāt ES vai NATO valstīs

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja Autopārvadājumu likuma grozījumus, ar kuriem Satiksmes ministrijas (SM) iecerējusi sakārtot taksometru nozari.

Likums paredz, ka taksometru pakalpojumu sniedzējiem visi tīmekļa vietņu un aplikāciju dati būs jāglabā Eiropas Savienības (ES) vai Ziemeļatlantijas līguma organizācijās (NATO) dalībvalstī vismaz piecus gadus.

Grozījumi paredz, ka tīmekļvietnes vai mobilās lietotnes pakalpojuma sniedzējs Valsts ieņēmumu dienestam sniedz informāciju par Latvijas teritorijā tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē piedāvātajiem, pārvadātāja atteiktajiem un veiktajiem pasažieru komercpārvadājumiem, autovadītājiem un autotransporta līdzekļiem, aģentūru LETA informēja Jaunā konservatīvā partija.

SM piedāvātie likuma grozījumi paredz, ka starptautiskas nozīmes transporta infrastruktūras objektos, piemēram, lidostās, ostās un dzelzceļa stacijās, pasažieru komercpārvadājumus drīkstēs veikt pārvadātāji vai uz līguma pamata izveidotas pārvadātāju apvienības, kas varēs nodrošināt visas likumā noteiktās prasības.

Noteikts, ka pakalpojuma pieejamība būs jāspēj nodrošināt visā objekta darba laikā, kā arī jāspēj apkalpot personas ar kustību traucējumiem. Savukārt pārvadātāja vai uz līguma pamata izveidotās pārvadātāju apvienības transportlīdzekļiem jābūt četrām līdz septiņām pasažieru vietām, ne vecākiem par pieciem gadiem, ar vienotu virsbūves krāsu, kas atbilst reģistrētai preču zīmei, turklāt automašīnai jābūt piemērotai bērnu pārvadāšanai.

Paredzēts, ka pārvadātāja vai apvienības dalībnieka atbilstību šīm prasībām izvērtēs republikas pilsētas pašvaldība vai plānošanas reģions, izsniedzot licences kartīti ar īpašu atzīmi. Kartīte dotu tiesības sniegt pakalpojumu visā plānošanas reģiona vai republikas pilsētas teritorijā. Tāpat noteikts, ka licences kartīti varētu anulēt, ja tiks pārkāpta kāda no iepriekš minētajām prasībām.

Kārtību, kādā izsniedz un anulē šīs licences kartītes, kā arī to, kā tiks organizēti un kontrolēti šie pārvadājumi, noteiks valdība.

Tāpat SM rosināja papildināt pirmajā lasījumā atbalstīto likuma punktu par tīmekļvietnēm un mobilās lietotnes pakalpojumiem, nosakot, ka tām ir jābūt reģistrētām Autotransporta direkcijas uzturētājā Autopārvadātāju informatīvajā datu bāzē. Turklāt Autotransporta direkcija tās reģistrē tad, ja tā ir reģistrēta kādā Eiropas Savienības dalībvalstī, tai nav nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu parādu, turklāt nav neizpildītu Patērētāju tiesību aizsardzības centra piemērotu lēmumu.

Noteikts, ka tīmekļvietnei vai mobilajai lietotnei ir jānodrošina informācija par piedāvāto pasažieru komercpārvadājumu pakalpojumu, tarifiem un papildmaksu, kā arī iespēju tiešsaistē pieprasīt pakalpojumu un iespēju aprēķināt braukšanas maksu un veikt samaksu tiešsaistē bezskaidrā naudā.

Uz augšu