Ventspils Mūzikas vidusskolas projekta korupcijas lietā iesaistītajiem - ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi

Ventspils Mūzikas skola

FOTO: Publicitātes foto

Korupcijas lietā saistībā ar topošās Ventspils Mūzikas vidusskolas ugunsdrošības novērtēšanu aizturētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, aģentūra LETA noskaidroja Iekšējās drošības birojā (IDB).

Šajā kriminālprocesā sešām personām piemērots aizdomās turētās personas statuss. Uzņēmuma "VPM Latvija" īpašniekam Vilnim Puļķim un kādam darbiniekam apcietinājums aizstāts ar drošības naudu un piemēroti papildu drošības līdzekļi. Drošības nauda ir samaksāta, taču tās apmēru IDB neatklāja.

Aizdomās turētajām četrām Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā aizliegums ieņemt amatu.

Pilnsabiedrības "Merks-Ostas celtnieks" darbiniekam piemērots statuss - persona, pret kuru sākts kriminālprocess.

Jau ziņots, ka IDB aizdomās par kukuļa pieņemšanu saistībā ar Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām aizturējis četras VUGD Kurzemes reģiona brigādes amatpersonas, tai skaitā abus brigādes komandiera vietniekus Romānu Andrijausku un Mursalu Kerimovu.

Savukārt par iespējamu kukuļdošanu, lai panāktu labvēlīga lēmuma pieņemšanu no VUGD amatpersonu puses, skatot jautājumu par būvobjekta atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām, aizturēts pilnsabiedrības "Merks-Ostas celtnieks" pārstāvis un SIA "VPM Latvija" īpašnieks un darbinieks. "VPM Latvija" šajā būvobjektā veica projekta ugunsdrošības risinājumu apsekošanu.

Šis būvobjekts ir Ventspils Mūzikas vidusskola un koncertzāle, kurai Ventspils dome devusi nosaukumu "Latvija".

Kukuļa summa ir vairāki tūkstoši eiro, tomēr precīzāk birojs neatklāj.

Kriminālprocesā veiktas vairāk nekā desmit kratīšanas, kuru laikā izņemta skaidra nauda vairāku tūkstošu eiro apjomā, datu nesēji un priekšmets, kas līdzīgs globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) slāpētājam.

Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas būvniecība Ventspils Lielā laukuma dienvidu daļā tika sākta 2017.gada februārī. Jaunās ēkas ēkas kopējā platība būs 6883 kvadrātmetri. 76% telpu paredzētas skolas vajadzībām, bet 24% - komerciālo un nekomerciālo koncertzāles funkciju īstenošanai.

Plānots, ka Ventspils Mūzikas vidusskolas ēka būs lielākā mūzikas skola ārpus Rīgas. Turklāt vienā ēkā ar Ventspils Mūzikas vidusskolu atradīsies Ventspils koncertzāle. Ēkas būvniecību bija plānots pabeigt 2019.gada pirmajā pusē.

Ēkas projektu izstrādājis vācu arhitekta Deivida Kuka pārstāvētais arhitektu birojs "Haascookzemmrich Studio 2050". Būvdarbus veic apvienība "Merks - Ostas celtnieks", kas uzvarēja iepirkuma konkursā ar piedāvāto līgumcenu 25 630 451 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Ieskaitot PVN 21% apmērā, ēkas būvniecība kopumā izmaksās aptuveni 31 miljonu eiro.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka pilnsabiedrība "Merks-Ostas celtnieks" sastāv no uzņēmumiem SIA "Merks" un SIA "Ostas Celtnieks". "Merks" pieder Igaunijas uzņēmumam "Oshausing Merko Investments". Savukārt "Ostas Celtnieks" vairākuma daļu turētājs ir Konstantins Bursakovskis, kuram pieder daļas arī uzņēmumā SIA "Ventgāze".

Savukārt SIA "VPM Latvia" pieder Latvijas pilsonim Vilnim Puļķim.

Uz augšu