Ventspils gatavojas jaunās akustiskās koncertzāles atklāšanai

Ventspils akustiskā koncertzāle "Latvija"

FOTO: publicitātes

2019. gada 25. jūlijā Ventspilī svinīgi tiks atklāta jaunā akustiskā koncertzāle “Latvija”, tādējādi atzīmējot 100. gadadienu, kopš Ventspilī de facto tika nodibināta neatkarīga Latvija.

“Mūsu sapņu pilī, kas tapusi, prasmīgi pārvarot dažādus ārējos šķēršļus, vienoti darbosies koncertzāle “Latvija”, Ventspils mūzikas vidusskola, Bērnu mūzikas skola un Mūzikas bibliotēka. Dažādu kultūras izpausmju sinerģija, kā arī īpašā ēkas struktūra, rada nepieciešamos priekšnosacījumus plašam kultūras aktivitāšu piedāvājumam. Ikviens no šiem elementiem veidos koncertzāles “Latvija” unikalitāti un rādīs brīnišķīgu piemēru Latvijai un pasaulei par ventspilnieku un Ventspils atbalstītāju varējumu 21. gadsimtā,” atklāj Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Jaunās ēkas Lielajā zālē, kur paredzētas 600 skatītāju vietas, atradīsies arī koncertzāles lepnums – divi pasaules līmenī unikāli mūzikas instrumenti. Pirmais no tiem ir manuālās akustiskās koncertērģeles, kas tapušas uzņēmumā “Johannes Klais Orgelbau GmbH & Co. KG” Vācijā. Savukārt otrais ir šobrīd pasaulē lielākās vertikālās koncertklavieres, kas izgatavotas latviešu izcelsmes klavierbūves meistara Dāvida Kļaviņa uzņēmumā “Klavins Piano Manufaktura Kft” Ungārijā. Lai nodrošinātu teicamu skaņas kvalitāti, akustiskās pārbaudes koncertzālē “Latvija” veikuši speciālisti no Vācijas, kas snieguši izcilu profesionālo atzinumu.

Ēkā iebūvētas 13 dažādas energoefektivitāti paaugstinošas tehnoloģijas, kuru darbību nodrošina gan ilgtspējīgas būvniecības, gan videi draudzīgu un ilgmūžīgu materiālu lietojums. Koncertzāles projekta autors ir vācu arhitekta Deivida Kuka birojs "Haascookzemmrich Studio 2050”. Būvniecības darbi tika sākti 2017. gada februārī un šobrīd tuvojas noslēgumam.

Uz augšu