Vējonis: Cīņa ar klimata pārmaiņām dos ieguvumus ekonomikai (1)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Valsts prezidents Raimonds Vējonis
Valsts prezidents Raimonds Vējonis Foto: Edijs Pālens/LETA

Cīņa ar klimata pārmaiņām dos ieguvumus ekonomikai, starptautiskā klimata samitā "R20 Austrian World Summit" Vīnē uzsvēris Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidenta birojā informēja, ka samita mērķis ir meklēt risinājumus un dalīties labajā pieredzē, pārvarot klimata pārmaiņu radītos izaicinājumus.

Valsts prezidents samita laikā pauda pārliecību, ka efektīvi pasākumi cīņai pret klimata pārmaiņām ir ne tikai vajadzīgi paši par sevi, bet tie arī radīs papildu ieguvumus un jaunas iespējas ekonomikai un sabiedrībai.

"Tikai tad, ja jau šodien rīkosimies kopīgi, izlēmīgi un ātri, mēs varēsim apturētu globālo klimata krīzi un nodrošināt mūsu planētas pastāvēšanu nākotnē," norādīja Valsts prezidents.

Vējoņa biroja pārstāvji atzina, ka samita dalībnieki bija vienisprātis, ka pašreizējie starptautiskās sabiedrības īstenotie pasākumi nav pietiekami, lai sasniegtu ilgtermiņa mērķus, kas noteikti Parīzes nolīgumā. Vēl ir daudz darāmā - un rīcībai ir jābūt kopīgai, ātrai un izlēmīgai. Pasaules sabiedrībai un valstu valdībām ir pienākums rīkoties, lai apturētu klimata pārmaiņas, kā arī pielāgoties klimata pārmaiņu izraisītajai nelabvēlīgajai ietekmei.

Tāpat starptautiskā klimata samitā Vīnē dalībvalstis aicināja valstis jau rudenī - Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretāra augstākā līmeņa sanāksmē klimata jomā - iepazīstināt ar konkrētiem pasākumiem un iniciatīvām, lai būtiski samazinātu izmešu emisijas un sasniegtu Eiropas Savienības klimatneitralitāti līdz 2050.gadam. Vienlīdz būtiski, lai finanšu investīcijas sekmētu Parīzes nolīguma ilgtermiņa mērķu sasniegšanu, palielinātu investīcijas energoefektivitātes un atjaunojamo enerģijas jomās un samazinātu investīcijas ekonomikā, kas balstās uz fosilo kurināmo.

Starptautiskā klimata samita "R20 Austrian World Summit" laikā Vējonis piedalījās darba sesijas, kas bija veltīta aktīvākai rīcībai cīņā ar klimata pārmaiņām.

Samitā piedalījās arī ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs, bijušais ASV Kalifonijas gubernators Arnolds Švarcenegers, Ungārijas prezidents Jānošs Āders, klimata aktīviste Grēta Tūnberga, Pasaules Bankas pārstāvji un citi augsta līmeņa starptautisku organizāciju, valdību un nevalstisku organizāciju pārstāvji.

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu