Lietuvā izmeklē nelegālu strādnieku nodarbināšanu Viļņas Ģedimina kalna rekonstrukcijā

Viļņa

FOTO: Pixabay

Iespējams, ka Viļņas Ģedimina kalna rekonstrukcijas darbos nelegāli nodarbināti strādnieki no Ukrainas un Baltkrievijas, trešdien paziņojis Lietuvas Finansiālo noziegumu izmeklēšanas dienests (FNTT).

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka Lietuvā un Polijā reģistrētos kāda Ukrainas pilsoņa pārvaldītos uzņēmumos ne vien nelikumīgi nodarbināti ukraiņi un baltkrievi, bet arī viltoti dokumenti un grāmatvedības dati.

Uzņēmumu nosaukums netiek izpausts, bet to direktoru FNTT tur aizdomās par aptuveni 300 000 eiro piesavināšanos.

Kā liecina izmeklēšanas dati, Lietuvas uzņēmums slēdzis līgumus ar darbiniekiem, lai varētu uzrādīt dokumentus būvuzņēmējiem, taču valsts sociālās apdrošināšanas fondam "Sodra" par šo cilvēku pieņemšanu darbā nav ziņojis un izvairījies no nodokļu nomaksas.

Pastāv aizdomas, ka Polijā darbiniekiem doti parakstīt dokumenti poļu valodā, kuru viņi nesaprot. Šiem cilvēkiem izrakstīti komandējumi uz Lietuvu, lai viņi pasūtītājiem varētu parādīt, ka strādā Polijas uzņēmumā. Par darbu maksāts vienīgi skaidrā naudā un bieži viņiem bijis jāparakstās tikai neoficiālā algu sarakstā.

Lietuvā reģistrētais uzņēmums uzvarējis daudzos konkursos un parakstījis apakšuzņēmuma līgumus par būvdarbu veikšanu, tai skaitā par Ģedimina kalna rekonstrukciju.

Kratīšanas laikā pie Ukrainas pilsoņa, kas organizējis nelikumīgo biznesu, atrasti aptuveni 26 000 eiro skaidrā naudā, kas bijuši paredzēti nelikumīgās algas izmaksāšanai, kā arī melnraksti, kas apliecina, ka strādnieki nav bijuši oficiāli iekārtoti darbā un algas viņiem izmaksātas nelegāli.

Pēc ziņu aģentūras BNS rīcībā esošās informācijas, par nodokļu slēpšanu aizdomās tiek turēts būvniecības uzņēmuma "Rekreacine statyba" nolīgtais apakšuzņēmējs "Kapelas", kas dibināts 2016.gadā un saskaņā ar Lietuvas Reģistru centra datiem pieder Ukrainas pilsonim Romānam Vasiļjevam, kurš ir arī šā uzņēmuma direktors.

Uz augšu