Tramps paziņo par 5% tarifu Meksikas precēm

Donalds Tramps

FOTO: AP/Scanpix

ASV no 10.jūnija noteiks 5% tarifu visām precēm no Meksikas, un tas būs spēkā, līdz tiks apturēta nelegālo migrantu plūsma uz ASV caur Meksikas teritoriju, ceturtdien paziņoja ASV prezidents Donalds Tramps.

"10.jūnijā Savienotās Valstis noteiks 5% tarifu visām precēm, kas tiek ievestas mūsu Valstī no Meksikas, līdz tiks APTURĒTA nelegālo migrantu došanās caur Meksiku uz mūsu Valsti," Tramps paziņoja tviterī.

"Tarifs pakāpeniski palielināsies, līdz nelegālās imigrācijas problēma tiks labota, un tad šie Tarifi tiks atcelti," rakstīja Tramps.

Tramps nāca klajā ar šo paziņojumu dienu pēc tam, kad ASV Robežpatruļas aģenti Teksasas štata Elpaso pilsētā aizturēja rekordlielu nelegālo imigrantu grupu, kurā bija 1036 cilvēki. Šī grupa trešdienas rītā ieradās Elpaso no Meksikas pilsētas Sjudadhuaresas, šķērsojot Riograndi.

Tā ir tikai neliela daļa no vairāk nekā 100 tūkstošiem migrantu, galvenokārt no Centrālamerikas valstīm, kuri pēdējos mēnešos šķērsojuši robežu, no Meksikas ierodoties ASV, lai tur pieprasītu patvērumu. Šis pieplūdums ir radījis grūtības amatpersonām, kuru uzdevums ir apturēt nelegālo imigrāciju.

"Meksikas pasīvā sadarbība, pieļaujot šo masu iebrukumu, rada ārkārtas stāvokli un ārkārtējus draudus Savienoto Valstu nacionālajai drošībai un ekonomikai," teikts Baltā nama paziņojumā.

"Meksikai ir ļoti spēcīgi imigrācijas likumi, un tā varētu viegli apturēt migrantu nelegālo plūsmu, tai skaitā nosūtot viņus atpakaļ uz viņu mītnes valstīm. Turklāt Meksika varētu ātri un viegli apturēt nelegālo migrantu ierašanos pār tās dienvidu robežu ar Gvatemalu."

Uz augšu