Apšaudē Austrālijā nogalināti četri cilvēki

FOTO: EPA/Scanpix

Apšaudē Dārvinā, Austrālijas ziemeļos, otrdien nogalināti četri cilvēki un vairāki citi ievainoti, paziņojusi policija.

Saistībā ar notikušo aizturēts viens vīrietis.

Policija neuzskata šo incidentu par terorismu, bet atklāja, ka noziegumu vietas ir vairākas.

Austrālijas premjerministrs Skots Morisons, kurš pašreiz atrodas vizītē Londonā, nodēvēja notikušo par briesmīgu vardarbības izpausmi.

"Šī ir ļoti cieša kopiena, un es zinu, ka viņus būs satricinājuši šie notikumi," žurnālistiem sacīja premjers, piebilstot, ka incidents nav saistīts ar terorismu.

Austrālijas raidorganizācija ABC ziņoja, ka aizdomās turamais ir 45 gadus vecs baltais vīrietis, kurš nesen izlaists no cietuma.

Vīrietis janvārī no ieslodzījuma atbrīvots priekšlaicīgi, un viņam tika piemērota elektroniskā uzraudzība. Attiecīgo aproci viņš valkājis arī apšaudes brīdī, ziņoja Lielbritānijas raidsabiedrība BBC.

Aculiecinieki stāstīja vietējiem medijiem, ka vīrietis iegājis motelī un sācis šaut uz vairākām durvīm.

Aizdomās turamais aizbēga no notikuma vietas un tika notverts pēc aptuveni stundas. Žurnālistiem izdevās nofilmēt aizturēšanas brīdi.

Aculiecinieki arī stāstījuši, ka uzbrucējs esot meklējis kādu konkrētu cilvēku vārdā Alekss.

Arī policija apstiprinājusi, ka šāvējs meklējis konkrētu personu.

ABC arī ziņoja, ka Dārvinā notikuši vēl divi incidenti, tostarp galvā sašauts kāds vīrietis, taču nav zināms, vai pastāv saistība ar apšaudi motelī.

Masveida apšaudes Austrālijā ir salīdzinoši reta parādība kopš stingru ieroču aprites notikumu ieviešanas 1996.gadā pēc apšaudes Tasmanijā, kurā dzīvību zaudēja 35 cilvēki.

Šie noteikumi paredzēja arī automātisko un pusautomātisko ieroču aizliegumu.

Kā norādīja policija, otrdienas apšaudē izmantots Austrālijā aizliegts ierocis.

Nopietnākā masveida apšaude Austrālijā pēdējo 20 gadu laikā notika pagājušajā gadā, gan uzbrucējs nogalināja savu ģimeni un pēc tam izdarīja pašnāvību. Šajā incidentā dzīvību zaudēja septiņi cilvēki.

Uz augšu