Nedēļas nogalē peldēšanās diviem cilvēkiem beigusies ar nāvi

Juglas ezers.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Aizvadītajā nedēļas nogalē vismaz diviem cilvēkiem peldēšanās beidzās ar nāvi,  sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sarmīte Skujiņa

Tāpat bijuši arī citi gadījumi, kad cilvēki peldes laikā sākuši slīkt. "Faktiski tikai pateicoties līdzcilvēku savlaicīgai rīcībai, cilvēki tika krastā, kur viņiem sniegta palīdzība," sacīja Skujiņa.

Viens no gadījumiem bija Zemgalē, kur pusaudzim peldes laikā ezerā kāju sarāva krampis, kas izraisīja slīkšanu, jo jaunietis bija aizpeldējis tālu no krasta. Vēl vienā gadījumā Zemgalē 40 gadus vecs vīrietis sāka slīkt peldes laikā upē. Abos gadījumos cietušie tika nogādāti slimnīcā ar stāvokli pēc slīkšanas.

NMPD mediķi aicina peldei izvēlēties drošu peldvietu, kā arī neiet peldēties vieniem. Tāpat, ja cilvēks ir sakarsis saulē, ūdenī būtu jāiet lēnām, lai nenotiktu strauja ķermeņa temperatūras maiņa, kas var izraisīt krampjus.

Skujiņa piebilda, ka NMPD izsaukumu statistika rāda, ka daļa no slīkšanas gadījumiem saistīti arī ar alkohola lietošanu. Šī iemesla dēļ mediķi atgādina, ka alkohola lietošana nav savienojama ar peldēšanos.

Tāpat nedēļas nogalē ar karstuma ietekmi slimnīcās nogādāti 32 cilvēki. Visvairāk cilvēku slimnīcā tika nogādāti sestdien, piebilda Skujiņa.

Viņa skaidroja, ka pieaugušajiem lielākoties kļuva slikti saistībā ar fizisku slodzi, veicot dažādus saimniecības darbus, sportojot, vai arī uzturoties pie jūtas. Atsevišķos gadījumos pēc uzturēšanās tiešas saules staros bez galvassegas slimnīcā tika nogādāti arī bērni un seniori.

Mediķi karstajā laikā aicina regulāri padzerties, kā arī izvairīties no ilgstošas uzturēšanās un fiziskas slodzes dienas karstākajās stundās - no plkst.11 līdz 15. Tāpat mediķi aicina rūpēties par sezonai atbilstošu apģērbu un izmantot galvassegu.

Uz augšu