Policija veikusi pārbaudi iekšlietu ministra mātei piederošā uzņēmumā
Papildināts

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens

FOTO: Zane Bitere/LETA

Valsts policija pagājušajā nedēļā veikusi pārbaudi iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) mātei piederošā uzņēmumā.

Ģirģens sociālajā tīklā "Facebook" ievietojis Valsts policijas Jēkabpils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas vecākā inspektora Aināra Vingra parakstītu pārbaudes aktu par pārbaudi uzņēmumā "Krustpils ceļavējš 3" Jēkabpilī. 6. jūnijā pārbaudē klāt esot bijusi ministra māte, uzņēmuma valdes locekle Elza Ģirģena.

Ministrs ierakstā sociālajā tīklā paudis viedokli, ka, kopš viņš un brālis, Saeimas deputāts Kaspars Ģirģens (KPV LV) nolēma doties politikā, "lai cīnītos pret korupciju, stulbību, bezdarbību un nolaidību valsts pārvaldē" un lai ienestu jaunas pārmaiņas, viņi pastāvīgi saskaroties ar provokācijām, pārbaudēm un nomelnošanu.

Ģirģens raksta, ka pāris mēnešos viņa mātes kafejnīcā esot viesojies Valsts ieņēmumu dienests, Valsts darba inspekcija, Pārtikas veterinārais dienests, Kriminālpolicija un Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde. Ministrs arī paudis, ka esot iesūtīti cilvēki, "kuriem liekas, ka kotlete ir saindēta".

Pēc viņa paustā, pēc tam Jēkabpils policijas iecirknī pratināta ministra māte un izmeklētājs uzdevis jautājumus par totalizatoru likmēm.

Tāpat ministrs raksta, ka attiecībā pret viņu Valsts ieņēmumu dienests, veicot kontroles, esot atradis nepamatotus izdevumus - uzturlīdzekļus, izdevumus ēšanai un ārstēšanai, ko viņš esot samaksājis tuvam cilvēkam un ārstēšanai pret vēzi.

"Ja šo tekstu lasa šo pasākumu, provokāciju organizatori... Ziņa Jums... Mani tas nebiedē... Arī mana mamma ir stiprs cilvēks. Es pabeigšu savu misiju... izravēšu Jūs ar saknēm... Visam savs laiks," nobeigumā paudis ministrs.

Ēdināšanas uzņēmuma "Krustpils ceļavējš 3" valdes locekle Ģirģena aģentūrai LETA apstiprināja, ka pēdējā gada laikā viņas uzņēmumā veiktas astoņas līdz deviņas dažādu valsts institūciju pārbaudes. Maijā sākumā pārbaudi uzņēmumā veicis VID, kam sekojusi PVD inspektoru pārbaude.

Ģirģena, kuras uzņēmums darbojas jau 27 gadus, pieļāva, ka pastiprinātā valsts institūciju uzmanība par viņas uzņēmumu varētu būt saistīta ar dēlu darbību politikā. "Pēdējā no pārbaudēm inspektori ieradās abās kafejnīcās vienlaikus, kas šķita ļoti dīvaini. Esmu viena amatpersona un būt vienlaikus abās kafejnīcās es nevaru. Nupat jau ir tā, ka vairs nav laika tiešajiem darba pienākumiem, visa uzmanība un laiks ir jāvelta kontrolēm," teica uzņēmēja.

Viņa sacīja, ka soda sankcijas uzņēmumam nav piemērotas.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Krustpils ceļavējš 3" pilnībā pieder ministra mātei. Pērn uzņēmums strādājis ar 144 056 eiro apgrozījumu un 3 051 eiro lieliem zaudējumiem.

Uz augšu