Lielbritānija ar Dienvidkoreju vienojas par tirdzniecības līgumu pēc "Brexit"

FOTO: AFP / Scanpix

Lielbritānijas valdība pirmdien paziņoja, ka noslēgusi tirdzniecības līgumu ar Dienvidkoreju, lai ar to saglabātu tirdzniecības saikni arī pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES).

Lielbritānijas valdība norāda, ka starptautiskās tirdzniecības ministrs Līams Fokss Seulā noslēdzis sākotnēju vienošanos ar Dienvidkorejas tirdzniecības ministru Jū Mjuņhī.

Šis ir Lielbritānijas pirmais tirdzniecības līgums ar Āzijas valsti, kas paredzēts periodam pēc breksita, un tas seko līdzīgiem līgumiem ar tādām valstī kā Čīli, Islandi, Norvēģiju un Šveici.

"Lielbritānija un Dienvidkoreja parakstījušas sākotnēju brīvās tirdzniecības līgumu, kas ļaus uzņēmumiem turpināt brīvi tirgoties pēc breksita," vēsta Lielbritānijas valdība. "Tirdzniecība ar šiem, nevis Pasaules Tirdzniecības organizācijas nosacījumiem nodrošinās būtiskus ietaupījumus un palīdzēs pasargāt britu darbavietas."

Šis līgums nozīmē, ka Lielbritānijas uzņēmumi varēs turpināt baudīt labvēlīgus nosacījumus ar Dienvidkoreju pēc tam, kad valsts oktobra beigās būs izstājusies no ES.

Tirdzniecības apjoms abu valstu starpā pērn veidoja 14,6 miljardus sterliņu mārciņu (16,4 miljardus eiro).

Uz augšu