Latvijā startē jauna autosporta disciplīna - "Gymkhana"

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Gymkhana jeb auto slaloms ir viens no jaunākajiem autosporta virzieniem. Sacensības notiek slēgtās trasēs vai īpaši pielāgotos un ierīkotos laukumos. Braucējam ir jāveic tiesnešu izlikta trases konfigurācija saskaņā ar shēmu, noteiktā secībā. Kā TVNET norāda Latvijas Automobiļu federācijas preses sekretāre Kristīne Pavlovska, trases shēmas tiek publiskotas tikai sacensību dienā un iepazīties ar trasi braucējiem ir tiesības, tikai izstaigājot kājām. Braukšanā tiek izmantoti tādi elementi kā čūska, vārti, 180, 360 vai vairāk grādu pagriezieni, braukšana atpakaļgaitā, stāvbremzes izmantošana, mucu apbraukšana u.c. Uzvarētājs Gymkhanā ir tas sacensību dalībnieks, kas distanci ir veicis pareizi, visātrāk un precīzāk, nenogāžot/neaizskarot trasi apzīmējošos konusus un citus trasi norobežojošos šķēršļus. Viens no spilgtākajiem šīs disciplīnas pārstāvjiem ir slavenais amerikāņu autosportists Kens Bloks (Ken Block), kura veidotie video skatīti vairākus desmitus miljonu reižu. 

Gymkhana, kā izklaide sportistiem, Latvijā pirmo reizi parādījās 2009.gadā, savukārt 2016.gadā LAF Drifta komisija šo disciplīnu ietvēra sezonas noslēguma pasākumā “Drift Games", kur sportistiem tika dota iespēja sacensties savā starpā, izbraucot arī Gymkhanas trasi. Vērojot Gymkhana pieaugošo popularitāti pasaulē un to, kā tā apvieno dažādas paaudzes, dažāda veida automašīnas, sporta veidus, motivē cilvēkus pievērsties izklaidēm trasē, nevis uz ielas, LAF Drifta komisija nolēma, ka Gymkhana tiks veidots kā sacensību seriāls, dodot katram interesentam iespēju pierādīt sevi trasē. Organizatoru mērķis ir disciplīnu attīstīt tā, lai tuvāko trīs gadu laikā sasniegtu tādu līmeni, kāds novērojams, piemēram, Ungārijā, Spānijā un ASV. Te vietā būs pieminēt, ka Latvija ir pirmā no Baltijas valstīm, kura sāk organizēt oficiālas un federācijā saskaņotas Gymkhana sacensības.

Pirmais posms notiks 15.jūnijā Biķerniekos. Pieteikties var jebkurš interesents, nebaidoties no tā, vai potenciālais dalībnieks ir pazīstams ar autosportu vai nav. Sacensības notiks divās ieskaites klasēs, gan "ielas" jeb auto slaloms bez drifta, gan "pro" - Gymkhana ar drifta elementiem. Nav vajadzīga iepriekšēja pieredze trasē, lai izmēģinātu Gymkhana ielas klasi, tā var būt pirmā pieredze trasē ar savu privāto auto. Ar sacensību oficiālo nolikumu var iepazīties www.driftlatvia.com

Sezonas laikā ir paredzēti vēl 3 posmi - 2. posms notiks Daugavpilī 13., 14. jūlijā. Tad Biķerniekos kopā ar gada lielāko drifta notikumu 4.augustā, dienu pēc "Drift King of Riga" sacensībām, notiks arī Gymkhana 3.posms, bet noslēdzošais posms notiks “Drift Games" pasākuma ietvaros 26.oktobrī.

Visiem interesentiem iesakām sekot līdzi pasaules Gymkhana Grid sacensībām, jo šogad septembra sākumā tās notiks ļoti tuvu Latvijai - Polijas galvaspilsētā Varšavā. Tur uz starta redzēsim arī pasaulē populārus drifterus un, iespējams, arī kādu sportistu no Latvijas.

Uz augšu