T, 10.08.2022.

Dombrovskis arī turpmāk EK vēlas strādāt ar ekonomikas un finanšu jautājumiem

LETA
Dombrovskis arī turpmāk EK vēlas strādāt ar ekonomikas un finanšu jautājumiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Valsts kanceleja

Līdzšinējais Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis (JV) arī nākamajā EK sastāvā vēlas strādāt ar ekonomikas un finanšu jautājumiem, otrdien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) žurnālistiem pauda Dombrovskis.

Premjers stāstīja, ka Dombrovskis šodien gaidāmajā valdības sēdē tiks nosaukts par Latvijas kandidātu nākamās EK komisāra amatā.

Pēc Kariņa teiktā, tikšanās laikā puses pārrunājušas virkni ar Eiropas Savienību (ES) un Latviju saistītu jautājumu. Pēc politiķu domām, viena no valsts galvenajām interesēm arī turpmāk būs Eiropas vienotais tirgus.

"Nevaram pieļaut, ka tās valstis, kuras atbalsta protekcionismu, ierobežo mūsu uzņēmēju iespējas konkurēt Eiropā. Mums ir svarīgi turēt atvērtas robežas. Tāpat svarīgs ir ES nākamais daudzgadu budžets, jo līdz šim Latvijas ekonomikas attīstība lielā mērā ir bijusi atkarīga no Eiropas investīcijām," stāstīja Kariņš.

Premjers piebilda, ka tikšanās laikā ar Dombrovski puses vienojās, ka arī turpmāk Latvijai EK interesē tas portfelis, kas saistīts ar ekonomiku, budžetu un finansēm.

Dombrovskis pievienojās paustajam, uzsverot, ka viņa pamata intereses nākamajā EK ir turpināt darbu ar ekonomikas un finanšu jautājumiem.

Tāpat Dombrovskis atzina, ka viņš vēl nav izlēmis, vai pildīs eirokomisāra pienākumus līdz līdzšinējā EK prezidenta Žana Kloda Junkera pilnvaru beigām šā gada rudenī, vai tomēr šovasar stāsies jaunā Eiropas Parlamenta deputātu rindās.

"Šis jautājums ir dienaskārtībā, bet patlaban nekāda gala lēmuma nav, jo nav steigas. Nedēļu vai divas to izsvēršu un pieņemšu gala lēmumu," sacīja Dombrovskis.

LETA jau vēstīja, ka koalīcijas partijas pirmdien, 10.jūnijā, notikušajā sadarbības sanāksmē vienojās eirokomisāra amatam virzīt pašreizējo EK viceprezidentu Dombrovski.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu