C, 11.08.2022.

Ķīnas laikraksts atspēko informāciju par iespējamo "Huawei" ierīču pāreju uz Krievijas sistēmu

TVNET
Ķīnas laikraksts atspēko informāciju par iespējamo "Huawei" ierīču pāreju uz Krievijas sistēmu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 16
"Huawei". Ilustratīvs attēls
"Huawei". Ilustratīvs attēls Foto: Pixabay

Ķīnas telekomunikāciju uzņēmums “Huawei”, pret kuru ASV varasiestādes noteikušas dažādus ierobežojumus, meklē alternatīvas "Google" izstrādātājai operētājsistēmai "Android". Uzņēmums jau ilgāku laiku izstrādā savu operētājsistēmu, kas veiksmīgi spēšot aizstāt amerikāņu radīto sistēmu, vēsta Ķīnas laikraksts “South China Morning Post”. Tādējādi tiek atspēkota izdevuma “The Bell” publiskotā informācija, ka Ķīnas kompānija varētu izmantot Krievijas izstrādāto sistēmu “Aurora”.

Pēc “South China Morning Post” rīcībā esošās informācijas, “Huawei” savu operētājsistēmu izstrādā jau vairāk nekā septiņus gadus, un tā nav saistīta ar iespējamo tirdzniecības karu starp ASV un Ķīnu. 2012. gadā grupa “Huawei” vadītāju lēma, ka “Android” pieaugošā popularitāte varētu radīt potenciālus draudus, to vidū arī jebkāda veidu sankciju gadījumā.

Kopš tā laika pie “Huawei” operētājsistēmas strādāja īpaši izveidota apakšnodaļa, par kuru līdz šim zināja tikai uzņēmuma augstākā līmeņa vadība. Tāpat publiski “Huawei” vienmēr ir uzsvēris, ka tā galvenokārt orientēsies uz “Android” sistēmu.

Tiek norādīts, ka darbs pie “Huawei” sistēmas būs pabeigts jau šā gada beigās un tajā varēs izmantot tās pašas lietotnes, kuras sistēmā “Android”. Tieši lietotņu saderība bija lielākā problēma, ar kuru saskārās sistēmas izstrādātāji.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu