No Dakāras uz Igauniju - rallijā Estonia startēs lietuvietis Vanags

FOTO: General Financing team, Marian Chytka

Rallijā Estonia, kas norisināsies no 12.līdz 14.jūlijā, visiem autosporta faniem būs lieliska iespēja trasē redzēt auto, kas pārbaudīts Dakāras rallijreidā. Proti, uz Igauniju ir nolēmis doties lietuviešu autosportists Benedikts Vanags, kurš ar savu Toyota Gazoo Racing Hilux gada sākumā Dakāras rallijreidā izcīnīja 11.vietu.

Vanags rallijā Estonia startēs kā tā dēvētā nullīte, un tā būs pirmā reize, kad viņa Dakāras Toyota Hilux būs redzama Igaunijā, pasaules rallija čempionāta (WRC) atpazīstamības veicināšanas sacensībās. 

Vanags sevi jau vairākkārt pierādījis ne tikai Dakārā, kur šogad uzrādīja labāko rezultātu Baltijas autosportistu vidū, bet arī rallija trasēs pie vieglā auto stūres. Šoreiz gan Vanags sēdīsies pie pilnpiedziņas pikapa stūres. Tas ir auto, kas sver 1950 kilogramus un ir apgādāts ar 5 litru V8 motoru no Lexus klāsta. Motora jauda ir 360 zirgspēki un tā automobilim ļauj attīstīt 190 kilometrus stundā.

FOTO: General Financing team, Marian Chytka

Vanags pirms sacensībām norāda, ka nevar vien sagaidīt rallija sākumu, jo tā būs pirmā reize viņa divas desmitgades ilgajā autosportista karjerā, kad klasiskajā rallijā uz starta iziets apvidus automobilī.

Rallija ieejas kartes ir pieejamas iegādei interneta vietnē rallyestonia.com un šobrīd maksā 29 eiro.

Rallijs Estonia ir ne tikai Igaunijas un Latvijas rallija čempionāta posms, bet arī FIA Eiropas rallija kauss un WRC atpazīstamības veicināšanas pasākums.

Uz augšu