Drīzumā varētu tapt zināms potenciālais "Rīgas satiksmes" padomes sastāvs

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Rīgas domes izveidotā konkursa komisija nākamnedēļ varētu pieņemt galējo lēmumu par kandidātu nominēšanu SIA "Rīgas satiksme" padomes locekļu amatiem, pastāstīja Rīgas domes pārstāve Baiba Gailīte.

Viņa norādīja, ka šīs nedēļas laikā konkursa komisija turpina veikt intervijas ar pēdējā kārtā iekļuvušajiem 11 kandidātiem, kas nākamās nedēļas sākumā varētu rezultēties ar komisijas lēmumu par kandidātu nominēšanu padomes locekļu amatiem.

Pamatojoties uz komisijas lēmumu, kapitāldaļu turētāja pārstāvim būs jāpieņem lēmums par nominēto kandidātu ievēlēšanu padomes locekļu amatā vai noraidīšanu, norādot attiecīgu pamatojumu.

Sākotnēji dome bija lēmusi padomi uzņēmumā izveidot līdz 1.jūnijam, taču procesu paildzinājis tas, ka personāla atlases uzņēmums tika izvēlēts tikai otrajā iepirkumā aprīļa sākumā. "Tāpat procesu ietekmējušas Lieldienas un maija svētki, kā arī lielais pieteikušos kandidātu skaits - 64," norādīja Gailīte.

Vienlaikus marta sākumā pašvaldības Rīgas domes Īpašuma departamentam līdz decembrim uzticēja izveidot padomes arī SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" un SIA "Rīgas ūdens".

Pēc Gailītes teiktā, šis process vēl nav sākts, jo tiks izvērtēts "Rīgas satiksmes" padomes locekļu nominēšanas process, tai skaitā - personāla atlases uzņēmuma ieguldījums un sadarbība ar komisiju.

"Tāpat šobrīd Saeimā izskatīšanai 3.lasījumā tiek virzīti grozījumi Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā, kas skars pašvaldības kapitāla daļu pārvaldību, tai skaitā valdes un padomes locekļu nominēšanas kārtību," skaidroja pašvaldībā.

Kā ziņots, kopumā uz piecām vakantajām padomes locekļu amata vietā, pieteicās 64 pretendenti, no kuriem otrajā kārtā iekļuva 41.

Konkursa mērķis ir atrast piecus uzņēmuma padomes locekļus. Mēneša atalgojums padomes locekļiem tiek solīts 1656 līdz 1841 eiro apmērā.

Padomes pienākumi būs apstiprināt vidēja termiņa darbības stratēģiju un kārtējā gada budžetu, ievēlēt valdes priekšsēdētāju un valdes locekļus, kā arī pastāvīgi uzraudzīt, lai kapitālsabiedrības lietas tiktu kārtotas saskaņā ar normatīvo aktu, kapitālsabiedrības statūtu, kapitālsabiedrības dalībnieku sapulces lēmumu prasībām.

Tāpat padomei tiks uzticēts pārstāvēt kapitālsabiedrību tiesā visās kapitālsabiedrības celtajās prasībās pret valdes locekļiem un valdes locekļu celtajās prasībās pret kapitālsabiedrību, izskatīt kapitālsabiedrības gada pārskatu, valdes ziņojumu un valdes priekšlikumus par peļņas izlietošanu, apstiprināt darījuma slēgšanu starp kapitālsabiedrību un valdes locekli vai revidentu, kā arī veikt citus pienākumus.

Kandidātu atlasi veica personāla atlases kompānijas "Arista Excecutive Search Latvia".

Uz augšu