Šekspīra operas un kino sajūtu ballīte “Vasaras nakts ar Šekspīru”
Egoiste iesaka!

FOTO: PUB

Noslēdzot savu 95. jubilejas sezonu, kinoteātris “Splendid Palace” ir sagādājis saviem skatītājiem vēl nebijušu pārsteigumu – šoreiz sezona tiks slēgta ar Šekspīra operas un kino sajūtu ballīti - “Vasaras nakts ar Šekspīru”.

Šajā vakarā viesiem būs iespēja izvēlēties starp 2 Šekspīra meistardarbiem – klasisko Baza Lurmena 1996. gada filmu “Romeo+Juliet” ar Leonardo di Kaprio un Klēru Deinsu galvenajās lomās vai tiešraidi no Vīnes valsts opernama – Džuzepes Verdi “Otello” pirmizrādi, kurā galveno lomu izpildīs Aleksandrs Antoņenko.

Papildus visiem Šekspīra cienītājiem būs iespēja iejusties tā laika atmosfērā, izbaudot kinoteātra pagalmā uzburtā Veronas dārza noskaņas.

Eksistē mīts, ka Šekspīrs būtu bijis labs kino scenārists, ja vien nebūtu dzīvojis daudzus gadsimtus pirms kino dzimšanas. Ne velti visas viņa slavenākās lugas ne vien ik gadu no jauna iestudē pasaules teātros un opernamos, bet arī regulāri ekranizē.

Kinoteātra “Splendid Palace” kuratore Daira Āboliņa stāsta:

“Kinoteātris “Splendid Palace” noslēgs sezonu ar Šekspīra nakti. Tas nozīmē: kaislības, kuras ir izaicinājums pāri gadsimtiem, mīlestība, kura ir stiprāka par nāvi, un māksla, kura nenoveco. Šekspīrs visos laikos literatūras pētniekiem un režisoriem ir bijis grūta mīkla. Sākot ar to, vai viņš vispār pats rakstījis savas lugas, un beidzot ar to, kā tās atbilst ne tikai XVI vai XVII gadsimtam, bet kādas kritiķu un skatītāju vētras šie vēstījumi spējuši izsaukt arī XX un XXI gadsimtā.“

Vasaras nakts ar Šekspīru kinoteātrī “Splendid Palace” sola emocijas, noskaņas un pārsteigumus uz ekrāna kinoteātra pagalmā, kurš uz vienu vakaru pārvērtīsies par Veronas dārzu.

Aicinām visus izbaudīt šo vienreizējo notikumu 20. jūnijā un svinēt kinoteātra sezonas noslēgumu kopā.

Lielajā zālē 19:00

Filma “Romeo +Juliet” (sadarbībā ar un kinoprojektu “Kino Kults”). Mēs, protams, zinām, ka “Nav skumjāka stāsta par šo - tas stāsts par Džuljetu un viņas Romeo”… Bet vienlaikus nav nekā romantiskāka, jauneklīgāka, trauslāka un patiesas jūtas izstarojošāka par šo slaveno lugu. Austrāliešu režisora Baza Lūrmena filma “Romeo + Džuljeta” (1996) ir modernisma paraugs, saglabājot Šekspīra garu. Filma bija savam laikam tik drosmīgi novatoriska, ka kritiķi nekautrējās to saukt par nodevām MTV estētikai un tajā pašā laikā apbrīnot. Jauniņais Leonardo di Kaprio kļuva par visas pasaules pusaugu meiteņu pielūgsmes objektu. Tagad meitenes ir ļoti pieaugušas, tāpat kā viņu Romeo, bet atgriezties filmas emocijās ir satraucoši, un šī filma tiek uzskatīta par 90. gadu kino klasiku.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Mazajā zālē 19.30

Tiešraide no Vīnes valsts opernama - Džuzepes Verdi “Otello” pirmizrāde.

1887. gadā pēc ilgāka darba perioda Verdi nāca klajā ar savu Otello. Pretēji citām populārām Verdi operām, Otello iekļāva Vīnes operas repertuārā gandrīz tūlīt pēc pasaules mēroga pirmizrādes 1888. gadā. Kopš tā laika Vīnes Valsts opera ir gandrīz 500 reižu izrādījusi Verdi pēdējo operu septiņos dažādos iestudējumos. Šai drūmajai drāmai tagad ir sniegta vēl viena interpretācija, šoreiz skatuves režisora Adriāna Nobla skatījumā, un galveno lomu izpilda neatkārtojamais Aleksandrs Antoņenko, kurš šobrīd intensīvi strādā pie šīs lomas.

Diriģents Mjunvuņs Čuns (Myung-Whun Chung), režisors Adrians Nobls (Adrian Noble), scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Diks Bērds (Dick Bird), gaisma - Žans Kalmāns (Jean Kalman). Lomās: Otello - Aleksandrs Antoņenko, Dezdemona - Olga Bezsmertna, Jago - Vladislavs Suļimskis (Vladislav Sulimsky).

Operas garums 3 stundas (ar starpbrīdi).

Opera oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.

Biļetes uz pasākuma seansiem iespējams iegādāties kinoteātra kasē un www.splendidpalace.lv

FOTO: PUB

Uz augšu