Jemenas nemiernieku uzbrukumā lidostai Saūda Arābijā ievainoti 26 civiliedzīvotāji

FOTO: Reuters/ScanPix

Jemenas nemiernieku raķešu uzbrukumā lidostai Saūda Arābijas dienvidrietumos trešdien ievainoti 26 civiliedzīvotāji, ziņo Saūda Arābijas vadītā koalīcija cīņai pret nemierniekiem.

Astoņi no Abhas lidostā ievainotajiem nogādāti slimnīcā, pavēstīja koalīcijas spēku preses pārstāvis Turki al Malki.

Pārējie 18 cietušie pēc pirmās neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšanas devušies mājās, viņš piebilda.

Malki informēja, ka neidentificēts šāviņš ir trāpījis lidostai, ko ik dienu izmanto tūkstošiem pasažieru.

Viņš pavēstīja, ka ievainoto vidū ir trīs sievietes, tostarp viena Indijas pilsone, un divi bērni no Saūda Arābijas.

Incidentu koalīcijas spēku pārstāvis raksturoja kā "teroristisku uzbrukumu" civilam mērķim, kas varētu būt uzskatāms par "kara noziegumu".

Koalīcija veic stingras darbības, lai atturētu nemierniekus un aizsargātu civiliedzīvotājus, uzsvēra spēku pārstāvis.

Hutiešu nemiernieki iepriekš paziņoja, ka uz lidostu, kas atrodas Saūda Arābijas kalnu kūrorta pilsētā, izšāvuši raķeti.

Uz vairākām stundām lidostas darbība bija traucēta, bet tagad tā atjaunota.

Asīras provinces galvaspilsēta Abha atrodas augstu Asīra kalnos un ir iecienīts galamērķis vietējiem, kas vēlas aizbēgt no vasaras svelmes lielpilsētās.

Ar Irānu saistītie Jemenas šiītu nemiernieki hutieši pēdējo nedēļu laikā ir pastiprinājuši raķešu un bezpilota lidaparātu uzbrukumus robežas tuvumā. Kopš 2015.gada marta koalīcija veic nemiernieku bombardēšanu, kā rezultātā ir gājuši bojā daudz civiliedzīvotāju.

Pirmdien Saūda Arābijas pretgaisa aizsardzības sistēma pārtvēra divus nemiernieku bezpilota lidaparātus, kas bija ceļā uz Hamisu Mušaitu.

Netālu no Abhas esošajā pilsētā ir liela gaisa spēku bāze, ko izmantojuši koalīcijas spēki.

Pagājušajā mēnesī Saūda Arābijas gaisa spēki notrieca nemiernieku bezpilota lidaparātu, kas bija mērķēts uz Džizānas lidostu Sarkanās jūras piekrastē netālu no Jemenas robežas.

Nemiernieku uzbrukumi pastiprinājušies pēc tam, kad koalīcija paziņoja par intensīvākiem gaisa triecieniem pret nemiernieku pozīcijām Jemenas ziemeļos esošajā Hadžas provincē.

Uz augšu