Londonai "šķiršanās rēķins" būs jāmaksā arī bezvienošanās "Brexit" gadījumā

"Brexit". Ilustratīvs attēls

FOTO: Pixabay

Eiropas Komisija (EK) trešdien brīdinājusi Lielbritāniju, ka tai būs jāsedz sava daļa pašreizējā Eiropas Savienības (ES) budžetā, pat ja tā izstāsies no bloka bez vienošanās.

EK norādīja, ka neiesaistīsies sarunās par tirdzniecību nākotnē, kamēr Londona neievēros "finansiālās saistības, ko Lielbritānija uzņēmusies kā dalībvalsts".

Lielbritānijas līdzšinējās premjerministres Terēzes Mejas un Briseles pērn panāktā vienošanās, ko britu parlaments trīs reizes noraidījis, paredz, ka Lielbritānijai jāmaksā 39 miljardi sterliņu mārciņu (44 miljardi eiro) par izstāšanos no ES.

Par šo summu tiktu nosegtas Lielbritānijas saistības ES budžetā pārejas periodā līdz nākamā gada beigām, taču pēc vienošanās noraidīšanas Lielbritānijas parlamentā "Brexit" ir atlikts līdz 31. oktobrim.

Meja ir iesniegusi atlūgumu, jo nav spējusi īstenot vienošanos par valsts izstāšanos no ES, un vairāki pretendenti uz viņas amatu, tostarp bijušais Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons, paziņojuši, ka ir gatavi izstāties no ES bez vienošanās.

Džonsons arī paziņojis, ka Apvienotā Karaliste nemaksās tā dēvēto šķiršanās rēķinu, ja viņš kļūs par premjerministru un ja netiks panākti labāki nosacījumi Lielbritānijas aiziešanai no bloka.

Uz augšu