Madonā pēc pakaļdzīšanās apturēts vieglprātīgs Audi 80 vadītājs
Viņam draud pat gads cietumā

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Šobrīd, kad aktuāla ir atbildīgā šoferīša kampaņa un aicinājums pēc ballēšanās kārtīgi izgulēties pirms sēšanās pie transporta līdzekļa stūres, Valsts policijas darbiniekiem sanākusi kārtējā saķeršanās ar pilnīgi bezatbildīgu šoferi - bez tiesībām, pamatīgā reibumā, mašīnai nav nedz derīgas tehniskās apskates, nedz OCTA, turklāt numura zīmes aizlienētas no cita auto. Un it kā ar to būtu par maz, tuvu pakaļdzīšanās noslēgumam pārkāpējs izraisīja sadursmi ar policijas auto un visbeidzot iebrauca grāvī.

Videomateriālā, kas pirms pāris dienām ievietots Valsts policijas YouTube kontā, redzami kadri ar pakaļdzīšanos. Tā gan nenotiek tādā ātrumā, kāds bieži vien redzams vācu televīzijas seriālā Kobra 11, taču tāpat ir ārpus likuma. Un, lūk, kas minēts parakstā zem video: 

Naktī uz 11.jūniju Valsts policija saņēma informāciju par kādu «Audi 80» šoferi Madonā, kurš, iespējams, sēdies pie stūres alkohola reibumā. Nekavējoties reaģējot uz izsaukumu, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes patruļpolicijas inspektoriem izdevās šoferi aizturēt. Veicot pārbaudi, policisti konstatēja, ka 29 gadus vecais šoferis sēdies pie spēkrata stūres bez transportlīdzekļa vadītāja tiesībām un lielā reibumā - izelpā konstatētas 1,79 promiles.

11.jūnijā 00:06 Madonas novadā, Sarkaņu pagastā uz autoceļu Madona – Stiebriņi – Gravas - Bukas 3.kilometrā policija ievēroja meklēto automašīnu «Audi 80». Policijas amatpersonas mēģināja apturēt un pārbaudīt minēto automašīnu, taču tās vadītājs nepakļāvās policijas darbinieku vairākkārtējām likumīgajām prasībām apstāties un sāka bēgšanu.

Bēgšanas laikā automašīnas «Audi 80» vadītājs izraisīja sadursmi ar netrafarēto dienesta automašīnu «Škoda» un turpināja bēgšanu.

Pulksten 00:26 policijas amatpersonām izdevās šoferi aizturēt un, veicot personas pārbaudi, policisti konstatēja, ka 1990.gadā dzimušajam vīrietim nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību. Tāpat, veicot alkohola pārbaudi, apstiprinājās aculiecinieku bažas – 29 gadus vecais šoferis pie stūres sēdies pamatīgā alkohola reibumā. Viņa izelpā tika konstatētas 1,79 promiles.

>>Apņemies būs atbildīgs šoferis

Automašīnas vadītājs ceļu satiksmē piedalījās ar automašīnu, kurai nav izieta tehniskā apskate un iegādāta obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, kā arī automašīnai piestiprināta citas automašīnas reģistrācijas numura zīme. Vīrietis jau vairākkārtīgi ir nonācis policijas redzeslokā par dažādiem pārkāpumiem.

Par šādu bezatbildīgu pārkāpumu paredzēta kriminālatbildība un sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Policija izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri nepaliek vienaldzīgi un situācijās, kad rodas pamatotas aizdomas, ka transportlīdzekļa vadītājs pie stūres sēdies reibumā, ziņo Valsts policijai – zvanot pa tālruni 110!

Uz augšu