Saeima noraida opozīcijas pieprasījumu Šuplinskai par neskaidrībām ar pedagogu algu paaugstināšanu (1)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
 Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP)
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeima ceturtdien noraidīja opozīcijas deputātu pieprasījumu izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP) par neskaidrībām ar pedagogu algu paaugstināšanu.

Pieprasījumu iesniegusi Jūlija Stepaņenko, Didzis Šmits, Aldis Gobzems, Viktors Valainis (ZZS), Uldis Augulis (ZZS), Jānis Vucāns (ZZS), Evija Papule (S), Dana Reizniece-Ozola (ZZS), Janīna Jalinska (ZZS) un Linda Liepiņa.

Parlamentārieši norāda, ka līdz 16.maijam nav veikti grozījumi valdības noteikumos par pedagogu algām, kas paredzētu darba samaksas pieauguma grafika izpildi no 1.septembra.

Līdz ar to opozīcijas deputāti vēlas noskaidrot, kāpēc līdz maija vidum šīs izmaiņas nav veiktas, ja pedagogu algu palielinājumam jau bija rasti vairāki finansējuma avoti. Parlamentārieši uzsver, ka lēmumu un solījumu nepildīšana "būtiski grauj sociālā dialoga principus un vērtības, paļaušanos uz tiesiski pieņemtiem lēmumiem, uzticēšanos ministrijai un valdībai kopumā".

Deputāti pieprasīja Šuplinskas skaidrojumus par nestabilo situāciju nozarē, savu atbildību par to - "nespēju veidot kvalitatīvu dialogu ar nozares pārstāvjiem un nespēju nodrošināt savlaicīgu solījumu izpildi bez papildu pienākumu uzlikšanas pedagogiem".

Opozīcijas deputāti rosināja Saeimu lemt arī par grozījumiem šā gada valsts budžetā, paredzot pedagogu algu pieaugumu no 1.septembra. Taču Saeimas vairākums nolēma šodien šo likumprojektu neskatīt, tātad parlamentam nākamnedēļ būs jālemj, vai nodot šo likumprojektu izskatīšanai komisijās.

Kā ziņots, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nosūtījusi vēstuli vairākiem Saeimas deputātiem, lūdzot steidzami grozīt likumu, valsts nozīmes reformām paredzētos 7,07 miljonus eiro novirzīt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšanai.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) jau iepriekš prasījusi piešķirt papildu finansējumu pedagogu algām no valsts budžeta līdzekļiem, kas rezervēti valsts nozīmes reformu īstenošanai.

Tomēr izglītības nozares reformu trūkuma dēļ Finanšu ministrija (FM) pagaidām nesaskaņo IZM iesniegtos grozījumus par pedagogu minimālās algas celšanu.

FM tika saņemts IZM izstrādātais Pedagogu darba samaksas noteikumu grozījumu projekts, par kuru sniegtajā atzinumā FM skaidroja, ka IZM grozījumu anotācijā nav sniegusi skaidrojumu par veiktām reformām nozarē, bet tikai prasot piešķirt papildu finansējumu pedagogu algām no valsts budžeta līdzekļiem, kas rezervēti valsts nozīmes reformu īstenošanai.

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu