Teātra darbinieku savienība piesardzīgi vērtē Puntuļa kandidatūru kultūras ministra amatam

Nauris Puntulis

FOTO: Zane Bitere/LETA

Latvijas teātra darbinieku savienība piesardzīgi vērtē nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK izvirzīto kultūras ministra amata kandidātu, operdziedātāju, pašreizējo Rīgas domes deputātu Nauri Puntuli, vienlaikus gan neslēpjot sākotnējo neizpratni par viņa nominēšanu, izriet no savienības vadītājas Daigas Siliņas-Gaismiņas sacītā aģentūrai LETA.

"Nedomāju, ka būs daudz to, kuri priekā sitīs plaukstas. Man vairāk radies jautājums, kāpēc viņš," pauda Siliņa-Gaismiņa.

Vienlaikus viņa atzina, ka ir Puntuli redzējusi, bet nav saskārusies ar viņa darbību. "Grūti būtu novērtēt viņu kā politiķi, bet intuitīvi šis kandidāts varbūt nebūtu tas, kas īsti varētu cīnīties, bet to mēs redzēsim," sacīja Siliņa-Gaismiņa.

Viņasprāt, kā galveno nākamā kultūras ministra prioritāti jāizvirza kultūras nozares aizstāvība, jo sabiedrībā eksistējot viedoklis, ka kultūra Latvijā ir pārfinansēta. Vienlaikus Siliņa-Gaismiņa uzstāja, ka kultūras darbinieku atalgojums ir zemākais un to nedrīkst pacelt tikai tiem, kas "skaļāk bļauj", bet visiem kultūras darbiniekiem vienlīdzīgi.

Siliņa-Gaismiņa uzsvēra, ka nākamajam kultūras ministram esot pienākums nodrošināt nevalstisko organizāciju finansējuma pieaugumu, atbalstīt šādu organizāciju pastāvēšanu un risināt dažādas problēmas teātra jomā.

Kā vēstīts, Puntulis iepriekš žurnālistiem norādīja, ka, viņaprāt, viņš spēs labi pildīt kultūras ministra pienākumus un, ka viena no viņa prioritātēm būs kultūras darbinieku atalgojuma celšana.

Tāpat vēstīts, ka līdzšinējā kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), kura ievēlēta Eiropas Parlamentā, pilnvaras plāno nolikt līdz 19.jūnijam.

Uz augšu