"Luminor" emitē obligācijas 300 miljonu eiro vērtībā

FOTO: Zane Bitere/LETA

"Luminor Bank" emitējusi augstākā ranga nenodrošinātās obligācijas 300 miljonu eiro vērtībā ar dzēšanas termiņu trīs gadi četri mēneši, aģentūrai LETA pavēstīja bankā.

Obligācijas būs reģistrētas tirdzniecībai Īrijas biržā.

"Luminor" finanšu resursu pārvaldes vadītājs Makss Ērengens norādījis, ka šis ir vēl viens nozīmīgs "Luminor Bank" attīstības solis, lai kļūtu par pašfinansētu un neatkarīgu Baltijas mēroga banku.

“Emisija piesaistīja investoru interesi teju visā Eiropā, kopumā no 17 valstīm,” sacījis Ērengens.

Banka vēsta, ka jūnija sākumā notika aptuveni piecdesmit tikšanās ar investoriem no Baltijas valstīm, Ziemeļvalstīm un Eiropas, tai skaitā Lielbritānijas, Vācijas, Francijas un Polijas.

Investoru interese bijusi liela, radot pieprasījumu pēc vērtspapīriem par vairāk nekā 600 miljoniem eiro, kas ļāva "Luminor" panākt izdevīgus nosacījumus tam nepieciešamajam aizņemšanās apjomam – 300 miljoniem eiro, uzsvēra bankā..

Darījuma izmaksas virs bezriska likmēm ir 167 bāzes punkti, kas, salīdzinot ar sākotnējiem indikatīvajiem cenas rādītājiem, nodrošināja par 13 bāzes punktiem zemākas izmaksas. Ņemot vērā zemās eiro procentu likmes, obligāciju kupona likme tika noteikta 1,375% apjomā, sasniedzot 1,42% ienesīgumu. Vairāk nekā 80% no pieprasījumiem ar kopējo vērtību – gandrīz 500 miljoni eiro, bija no valstīm, kas atrodas ārpus Baltijas.

Obligācijām ir piešķirts kredītreitingu aģentūras "Moody’s" provizoriskais prioritārais nenodrošinātais reitings "Baa2" līmenī, kas ierindo "Luminor" vērtspapīrus zema riska investīciju kategorijā, norādīja bankā.

Saskaņā ar vidējā termiņa eiroobligāciju programmu "Lumimor" emitēto obligāciju kopsumma tagad ir 650 miljoni eiro. Pagājušā gada oktobra šādas obligācijas tika izlaistas 350 miljonu eiro apmērā.

*Luminor" ir izveidojusi vidēja termiņa eiroobligāciju programmu trīs miljardu eiro apmērā, kas ļauj emitēt obligācijas ar standartizētu dokumentāciju. Programmai ir divi mērķi — aizvietot finansējumu no pašreizējiem akcionāriem, kā arī sniegt atbalstu un finansējumu klientu darbībai, piebilda bankā.

"Luminor" ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas tirgū ar vienu miljonu klientu, kā arī 17% tirgus daļu noguldījumos un aptuveni 21% – kreditēšanā.

Jau vēstīts, ka 2017.gada oktobrī Baltijas valstīs darbu sāka "Nordea Bank" un DNB apvienotā banka "Luminor Bank", savukārt šogad janvāra sākumā tika pabeigta Baltijas valstīs strādājošo "Luminor Bank" pārrobežu apvienošana, bankai turpinot darbību ar centrālo biroju Igaunijā un filiālēm Latvijā un Lietuvā.

2018.gada septembrī tika paziņots, ka par "Luminor Bank" stratēģisko investoru kļūs ASV investīciju kompānija "Blackstone", ieguldot miljardu eiro. Darījumā "Blackstone" iegādāsies 60% "Luminor Bank" akciju un kļūs par vairākuma akciju īpašnieku līdzās bankas pašreizējiem akcionāriem "Nordea Bank" un "DNB Bank", kuriem katram turpmāk piederēs 20% akciju. Vienlaikus "Blackstone" un "Nordea Bank" noslēguši papildu vienošanos par "Nordea" 20% akciju pārdošanu tuvāko gadu laikā.

Eiropas Komisija šim darījumam deva piekrišanu šogad janvārī.

Uz augšu