Lai veldzējošā ūdens pelde būtu droša!

Egoiste
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: depositphotos.com

Līdz ar silta laika iestāšanos Jūrmalas pašvaldības policijas Glābšanas dienests aicina ievērot svarīgākās drošības prasības, lai atpūta pie jūras vai citām ūdenstilpēm neradītu nepatīkamus starpgadījumus. Ieteikumus sniedz Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas Glābšanas dienesta priekšnieks Edijs Pivarūns.

Glābēju padomi drošai atpūtai pie ūdens

Līdz ar silta laika iestāšanos Jūrmalas pašvaldības policijas Glābšanas dienests aicina ievērot svarīgākās drošības prasības, lai atpūta pie jūras vai citām ūdenstilpēm neradītu nepatīkamus starpgadījumus. Ieteikumus sniedz Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas Glābšanas dienesta priekšnieks Edijs Pivarūns.

· Izvēlieties oficiālās peldvietas. Tajās regulāri tiek pārbaudīta ūdens kvalitāte un peldvietas atbilstība higiēnas un atpūtas standartiem. Atpūtnieku drošību oficiālajās peldvietās Jūrmalā uzrauga profesionāli glābēji.

· Pieskatiet bērnus! Atcerieties, ka bērniem vecumā līdz 12 gadiem peldēties bez vecāku uzraudzības ir aizliegts. Situācijā, kad bērns pludmalē ir pazudis, glābēji aicina nekavēties ar palīdzības lūgšanu bērna meklēšanā – jo ātrāk meklēšana uzsākta, jo mazāk satraukuma vecākiem un pašam bērnam.

· Pievērsiet uzmanību signālkarogiem – ja pludmalē plīvo sarkanais karogs, tas nozīmē, ka laikapstākļu dēļ peldēties ir aizliegts; sarkans ar dzeltenu, kuram apakšā dzeltens karogs, nozīmē, ka peldēšanās ir bīstama; karogs, kas ir sarkans ar dzeltenu, norāda, ka peldēties atļauts, ilgstoša uzturēšanās saulē nav veselīga.

· Lai neiedzīvotos saules apdegumos, saules dūrienā un sliktā pašsajūtā, lietojiet saules aizsargkrēmu un noteikti – galvassegu. Intensīvā ultravioletā starojuma dēļ saulē nav ieteicams uzturēties laikā no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00. Sauļojoties nepieciešams dzert daudz šķidruma.

· Ūdenī nevajadzētu iet sakarsušam un ja ir slikta pašsajūta. Ja cilvēks ir pārkarsis, ūdenī jādodas lēnām, lai neradītu strauju ķermeņa temperatūras maiņu, kas var izraisīt krampjus vai sirdsdarbības traucējumus. Nepeldieties uzreiz pēc sātīgas maltītes, nogaidiet vismaz 45 minūtes.

· Nelietojiet alkoholu, jo tieši alkohola iespaidā notiek daudzas nelaimes: kad dūša ir liela, spēki tiek pārvērtēti, “jūra līdz ceļiem”, biežāk izceļas konflikti, rodas veselības problēmas. Karstā saulē alkohola iedarbība ir divtik spēcīga un reibums iestājas ievērojami straujāk.

· Nepeldieties un nenirstiet nepiemērotos laikapstākļos, lielos viļņos, spēcīgā straumē un nepazīstamās vietās. Neleciet ūdenī no laipām, konstrukcijām vai tiltiem, jo, strauji metoties ūdenī, var atsisties pret ūdenstilpes gultni vai kādu gultnē nogremdētu priekšmetu un gūt nopietnus ievainojumus.

· Atpūtai paredzētajiem kuģošanas līdzekļiem ir jābūt aprīkotiem ar glābšanas vestēm ikvienam kuģošanas līdzekļa lietotājam, bērniem līdz 12 gadu vecumam, atrodoties kuģošanas līdzeklī, jābūt ģērbtiem atbilstoša izmēra glābšanas vestēs.

· Ja esat klāt negadījuma vietā, reāli jāizvērtē savi spēki un situācija – vai spēsit izglābt līdzcilvēku, jo slīkstoša cilvēka glābšana var apdraudēt pašu glābēju. Varat meklēt priekšmetus, ko pasviest slīkstošajam (virve, koka gabals, bumba vai tml.) un saukt palīgā profesionāļus – glābējus no stacijas, zvanot Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas Glābšanas dienestam pa tālruni 29444810 vai 112.

Aicinām ievērot sabiedriskās kārtības noteikumus un atcerēties, ka droša atpūta galvenokārt atkarīga no paša atpūtnieka.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu