Kustībai "Par!" esot jāsāk domāt par nākamajām pašvaldību vēlēšanām

Kustības "Par!" kongress

FOTO: Ieva Makare / LETA

Kustības "Par!" nākamajai valdei paredzams liels darbs, pieņemot lēmumu, vai palikt nevalstiskas organizācijas tipa domu apmaiņas klubam, vai arī virzīties uz to, ka partija ir paliekošs, ilgtspējīgs spēks Latvijas politikā, šodien kustības "Par!" kongresā teica valdes priekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Viņš uzsvēra, ka divu gadu laikā kustība "Par!" ir izveidojusies par partiju, kas ir nozīmīga daļa no Latvijas politikas.

Pavļuts pieminēja, ka kopā ar partneriem "Latvijas attīstībai" un "Izaugsmei" ir sākts ceļš uz reģionālo reformu, lai dotu vienādas iespējas visiem Latvijas iedzīvotājiem, neatkarīgi no dzīves vietas. Tāpat viņš teica, ka ir sākts darbs pie veselības aprūpes sistēmas reformas, liekot būtisku pamatu finansējuma pieaugumam nākotnē. Savukārt nākamnedēļ paredzēts Saeimā iesniegt partnerattiecību regulējuma projektu, lai veicinātu vienādu attieksmi un tiesības visiem pāriem.

Partijas valdes priekšsēdētājs uzsvēra, ka kustība "Par!" iestājas par valsti, kur katrs, kas te dzīvo, ir savējais. Tāpēc Saeimā ir iesniegts priekšlikums, lai nepilsoņu bērni līdz 15 gadiem iegūtu Latvijas pilsonību.

"Mēs gribam, lai Latvijā visiem ir vienādi un godīgi noteikumi," teica Pavļuts, piebilstot, ka kustība "Par!" ir kļuvusi par redzamu spēlētāju Latvijas politikā, tāpēc tai ir jādomā par to, kā tālāk attīstīties.

"Šodien dodam starta šāvienu, lai sāktu gatavoties pašvaldību vēlēšanām," teica Pavļuts, norādot, ka tās būs pēc diviem gadiem, tāpēc ir jāgroza statūti un jārunā par to, kam uzticēs vadīt organizāciju turpmāk.

Pavļuts uzsvēra, ka partija ir lielas dilemmas priekšā - vai augt tādā formātā, kā pašreiz, vai uzņemt lielu jaunu biedru skaitu, lai pašvaldību vēlēšanās attīstītos visas Latvijas līmenī. Turklāt nākamajai valdei būs jālemj, vai kustībai "Par!" palikt nevalstiskas organizācijas tipa domu maiņas klubam vai virzīties uz to, ka partija kļūst par paliekošu, ilgtspējīgu spēku Latvijas politikā.

"Kustībai "Par!" ir jānobriest kā partijai, kā apvienībai un jāvirzās uz priekšu kā spēcīgam politiskajam spēkam," uzsvēra Pavļuts.

Savukārt "Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce sacīja, ka "Attīstībai/Par!" (AP) tuvākā pusgada laikā būs jāizdara izvēle, kādā formātā piedalīties nākamajās pašvaldību vēlēšanās.

Viņš teica, ka kustība "Par!" divu gadu laikā ir pierādījusi, ka ir ļoti drosmīga un vienmēr gatava runāt par lietām, par ko citi nerunā.

Pūce gan uzsvēra, ka reizēm šķiet, ka pārmaiņas varētu būt ātrākas. "Reizēm nevar saprast, vai pārmaiņas ir kā liels kuģis, kurš jāiestumj uz priekšu, lai iekustētos un tālāk peldētu pats par sevi, vai tanks tuksnesī, kuru, pārtraucot stumt, tas grims dziļāk smiltīs," teica ministrs, aicinot kustības dalībniekus nodrošināt, lai šīs Saeimas laikā "tanks negrimtu smiltīs".

Viņš teica, ka AP ietekme ir ikdienas darbs Saeimā, valdībā un tagad arī Eiropas Parlamentā, turklāt apvienība ir gatava pieņemt nepopulārus lēmumus, ja vien tie ir Latvijas attīstības interesēs.

Pūce norādīja, ka pašreiz apvienība ir izvēlēs priekšā, kā tā virzīsies uz priekšu.

"Mums ("Latvijas attīstībai" un kustībai "Par!") ir noslēgtas laulības un mēs zinām, ka laulība ir beztermiņa fenomens. Arī mūsu apvienība ir dibināta bez termiņa, kas ir lielāka atbildība, jo pirms katra politiskā cikla, katrām vēlēšanām, mums ir jāapsēžas un jāpieņem lēmums, ko mēs darīsim tālāk," teica Pūce, piebilstot, ka pareiza izvēle tika izdarīta gan pirms Saeimas, gan Eiropas Parlamenta vēlēšanām, un tuvākā pusgada laikā šāds lēmums jāpieņem arī attiecībā uz pašvaldību vēlēšanām.

Jau ziņots, ka šodien notiek kustības "Par!" kongress, kurā tiks vēlēta jauna partijas valde un pārskata padome, kā arī plānots grozīt partijas statūtus, paredzot iespēju veidot reģionālās nodaļas.

Uz augšu