Festivālā "Summertime" atraktīvais pianists Stīvens Ridlijs

Stīvens Ridlijs

FOTO: publicitātes

Ekspresīvais britu izpildītājs Stīvens Ridlijs (Stephen Ridley) ir pazīstams ne tikai ar savām izcilajām vokālajām dotībām, bet arī ar savu interesanto likteni. Tagad virtuozs mūziķis, bet pagātnē – veiksmīgs baņķieris, kurš atvadījās no turīgas, bet bezjūtīgas dzīves, lai veltītu sevi skatuvei un kļūtu laimīgs. Šovasar, 8. augustā, Stīvens sniegs solokoncertu un patiesu talantīga aktiera monoizrādi 15. jubilejas festivāla «Summertime – aicina Inese Galante» ietvaros.

21 gada vecumā uzcītīgais Daremas universitātes absolvents strādāja Londonas Sitijā bankā - pavairoja naudu noguldītājiem un ienesa diezgan nopietnus bonusus direktoru padomei. Jā, turklāt arī pats pelnīja atbilstoši. "Es nopelnīju 20 000 - 30 000 mārciņas mēnesī. Un tērēju naudu ļoti ātri un bezrūpīgi, nedomājot ne par ko," stāsta izpildītājs.

Kādā brīdī Ridlijs saprata, ka tā turpināt vairs nevar. 2011. gada beigās viņš pameta darbu bankā, īsti nesaprotot, kas būs tālāk. Izejot no biroja, viņš devās uz dzīvīgo Brikleinu, iegāja mūzikas veikalā un, atceroties bērnības dienu aizraušanos, nopirka klavieres. Lielo mūzikas instrumentu izlika uz ielas un, gaidot kravas auto piegādi, sāka spēlēt. "Tas bija sasodīti baismīgi! Es apzināti vēlējos pievērst uzmanību un ļoti baidījos, ka mani ignorēs. Bet vēl grūtāk bija pabeigt spēlēt un paskatīties, cik daudz cilvēku man ir izdevies sapulcēt. Es spēlēju 40 minūtes un, kad pacēlu acis, ieraudzīju, ka cilvēku ir tik daudz, ka pūlis paralizējis satiksmi uz ielas."

Tā savos 29 gados Stīvenam ir izdevies iekarot pasaules vadošās mūzikas skatuves un nopelnīt starptautisku mūzikas kritiķu un publikas atzinību. Stīvena Ridlija uzstāšanās jau no pirmajām minūtēm aizrauj ar mūziķa prasmi izjust skaņdarbus un nodot savas sajūtas un emocijas publikai, kas ilgi nelaiž izpildītāju prom no skatuves. Mākslinieks atzīst, ka mūziku vairāk redz, nekā to dzird, kā arī sapņo ar savu mākslu ietekmēt miljonu klausītāju dzīves.

Stīvena Ridlija uzstāšanās 8. augustā Dzintaru koncertzālē, visticamāk, kļūs par emocionālāko solokoncertu Jūrmalā. Harismātiskā šovmeņa ekspresīvais un spilgtais šovs dāvās Jūrmalas publikai neaizmirstamas emocijas. Tas nebūs koncerts tradicionālajā izpratnē, bet kaislīga vokāla un klavierspēles "deja" kā talantīga aktiera īsta monoizrāde. 

Šovasar festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” norisināsies Jūrmalā no 5. līdz 11. augustam.

Detalizēta festivāla programma aplūkojama mājas lapā www.festivalsummertime.com. Biļetes uz festivālu «Summertime – aicina Inese Galante» pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī vietnē www.bilesuparadize.lv.

Uz augšu