Trīs spridzinātāju pašnāvnieku uzbrukumā Nigērijā 30 bojāgājušie

FOTO: Reuters/ScanPix

Trīs pašnāvnieku spridzinātāju uzbrukumā svētdienas vakarā Nigērijas ziemeļaustrumos gājuši bojā 30 cilvēki, paziņoja neatliekamās palīdzības dienesti.

Vairāk nekā 40 cilvēki ievainoti, pirmdien paziņoja Valsts ārkārtas situāciju pārvaldības aģentūras operāciju vadītājs Usmans Kačalla.

Lai gan neviens pagaidām nav uzņēmies atbildību par uzbrukumu, tas līdzinās islāmistu ekstrēmistu grupējuma "Boko Haram" iepriekš veiktajiem.

Trīs spridzinātāji detonēja bumbas pie zāles Kondugā, kur futbola fani skatījās spēles pārraidi televīzijā. Konduga atrodas 38 kilometru attālumā no Borno štata galvaspilsētas Maiduguri.

Zāles īpašnieks, kurš gājis bojā, aizkavēja viena no spridzinātājiem ieiešanu ļaužu pilnajā ēkā.

"Bija ass strīds starp vadītāju un uzbrucēju, kurš uzspridzinājās," sacīja pilsētas pašaizsardzības grupas līderis Ali Hasans.

Abi pārējie spridzinātāji savas pašnāvnieku vestes detonēja pūlī pie netālu esošā tējas krodziņa.

Hasans sacīja, ka lielākā daļa upuru bija pūlī pie futbola skatīšanās centra.

Kačalla atzina, ka lielais bojāgājušo skaits saistīts ar to, ka atbildīgie dienesti nespēja ātri nonākt sprādziena vietā, kā arī nebija aprīkoti sniegt palīdzību tik lielam ievainoto skaitam.

"Boko Haram" jau desmit gadus cenšas izveidot stingrā islāma valsti Nigērijas ziemeļaustrumos.

Iepriekšējā uzbrukumā aprīlī divas pašnāvnieces uzspridzinājās pie garnizona Monguno pilsētā. Uzbrukumā gāja bojā karavīrs un pašaizsardzības spēku pārstāvis, kā arī vēl viens karavīrs tika ievainots.

"Boko Haram" spridzinātāju pašnāvnieku uzbrukumus ierasti vērš pret civiliem mērķiem, piemēram, mošejām, tirgiem un autobusu pieturām. Uzbrukumus nereti īsteno meitenes un sievietes.

Tiek uzskatīts, ka Kongudgā džihādisti ielavās caur grupas patvērumu Sambisas mežā.

Grupējuma uzbrukumos gājuši bojā 27 tūkstoši cilvēku un divi miljoni cilvēku pametuši savas mājas.

Vardarbība izplatījusies arī uz kaimiņvalstīm Nigēru, Čadu un Kamerūnu, tādēļ ir izveidota reģionāla militārā koalīcija nemiernieku apkarošanai.

Uz augšu