Stradiņa slimnīcas A korpusa otrās kārtas būvdarbu konkursā saņemti deviņi piedāvājumi

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) A korpusa otrās kārtas būvdarbu konkursā saņemti deviņi piedāvājumi, aģentūrai LETA sacīja slimnīcas vadītāja Ilze Kreicberga.

Patlaban notiek pieteicēju vērtēšana atbilstoši kvalifikācijas prasībām. Kreicberga norādīja, ka pieteikumi tika atvērti pirms nedēļas, un patlaban pretendentiem tiek uzdoti slimnīcu interesējošie papildu jautājumi.

Kreicberga sacīja, ka iecerēts, ka uz gada beigām varētu būt skaidrs konkursa uzvarētājs, bet nākamā gada sākumā varētu tikt noslēgts līgums ar būvnieku.

LETA jau rakstīja, ka saistībā ar šo projektu izskanējušas bažas par finansējumu, jo Eiropas Komisijā projekts ar kopējām izmaksām 91 miljona eiro apmērā tika iesniegts 2018.gada rudenī, tomēr tagad projekta izmaksas pieaugušas par 30,7 miljoniem eiro.

Veselības ministrija lūgs valdību piešķirt nepieciešamo finansējumu no valsts budžeta. "Protams, tiklīdz radīsies kādas iekšējās rezerves savos specifiskā atbalsta mērķos, mēs šo budžetu atbrīvosim," sacīja ministrijas pārstāve Agnese Tomsone.

Plānots, ka Stradiņa slimnīcas A korpusa otrajā kārtā taps jauna ēka, kurai plānoti pieci virszemes stāvi un pagrabstāvs, telpu platībai kopumā sasniedzot aptuveni 37 000 kvadrātmetru. Jaunajā ēkā tiek paredzēts Neatliekamās palīdzības centrs, Operāciju bloks ar 15 operāciju zālēm, Sievietes un bērna veselības klīnika, Intensīvās terapijas nodaļa, Neiroloģijas klīnika ar telpām Insulta vienībai, kā arī ķirurģijas profila nodaļas.

Iepirkuma prognozētā līgumcena ir 56 589 000 eiro.

Uz augšu