Amatpersona: Bagdādē nojauktas betona aizsargsienas gandrīz 30 kilometru garumā

Irāka. Meitene militārajā dienestā.

Irākas varasiestādes Bagdādē pēdējo sešu mēnešu laikā nojaukušas betona aizsargsienas gandrīz 30 kilometru garumā, galvenokārt ap tā dēvēto Zaļo zonu, kurā atrodas svarīgākās valsts institūcijas, ANO aģentūras un vēstniecības, ziņu aģentūrai AFP atklājusi augsta ranga amatpersona.

Kopš ASV vadītā iebrukuma Irākā 2003.gadā Bagdādē potenciālos mērķus apjož metru platas un sešu metru augstas betona sienas.

Kad pagājušajā gadā Irākas premjerministra krēslā sēdās Adels Abdelmahdi, viņš apsolīja nojaukt šīs barjeras, kontrolpunktus un atcelt citus līdzīgus drošības pasākumus, lai Bagdādē kļūtu vieglāk pārvietoties.

Premjerministra galvenais militārais padomnieks ģenerālleitnants Mohameds al Bajati ziņu aģentūrai AFP atklāja, ka pēdējā pusgada laikā nojaukti 18 000 betona barjeru, tostarp 14 000 "Zaļajā zonā".

Novākti arī vairāki simti drošības kontrolpunktu, kas veicināja milzīgu sastrēgumu izraisīšanos Bagdādē.

Bagdādes pašvaldības sniegtā informācija liecina, ka atvērtas arī 600 ielas, kas līdz šim bija slēgtas sabiedrībai, tostarp ielas "Zaļajā zonā".

"Zaļā zona" ilgu laiku bija nepieejama vairumam irākiešu. Situācija mainījās pērn, kad Abdelmahdi nolēma atvērt šo teritoriju sabiedrībai.

Pēc secīgiem vardarbības periodiem pēdējās desmitgadēs Irākā pašreiz valda salīdzinošs miers, lai gan teroristu grupējums "Islāma valsts" joprojām reizēm sarīko uzbrukumus drošības spēkiem un valdības iestādēm.

Bajati sacīja, ka betona bloki no nojauktajām sienām Bagdādes centrā nogādāti piepilsētās, lai novērstu "Islāma valsts" šūniņu iefiltrēšanos.

Uz augšu