ANO: 2,2 miljardiem cilvēku pasaulē nav pieejams dzeramais ūdens

FOTO: Reuters/ScanPix

Vairāk nekā diviem miljardiem cilvēku visā pasaulē joprojām nav pieejams drošs dzeramais ūdens, liecina otrdien publiskots Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ziņojums.

ANO Bērnu fonda (UNICEF) un Pasaules Veselības organizācijas sagatavotajā ziņojumā norādīts, ka kopš gadsimtu mijas 1,8 miljardiem cilvēku ir nodrošināta piekļuve dzeramajam ūdenim, kas sasniedzams ne ilgāk kā 30 minūšu gājienā ar kājām.

Tomēr 2,2 miljardiem cilvēku joprojām nav pieejams drošs dzeramais ūdens, tostarp 785 miljoniem cilvēku drošs ūdens avots nav sasniedzams pusstundas gājienā.

FOTO: Reuters/ScanPix

Daudzas slimības, piemēram, caureju, holēru, tīfu, A hepatītu, varētu novērst, ja cilvēkiem visur būtu pieejams tīrs dzeramais ūdens un tualetes ar drošu kanalizācijas sistēmu, atzina Pasaules Veselības organizācija. Tāpat varētu samazināt zarnu trakta tārpu un acu bakteriālo infekciju izplatību.

Ziņojumā norādīts, ka 4,2 miljardiem cilvēku nav pieejas tualetēm ar drošu kanalizācijas sistēmu, tostarp 673 miljoni cilvēku joprojām dabiskās vajadzības nokārto vidē.

Pašlaik tikai 9% cilvēku visā pasaulē dabiskās vajadzības nokārto vidē pretstatā 21% 2000.gadā.

Tomēr 39 pasaules valstīs cilvēku, kuru dzīvesvietā nav tualetes skaits šajā laika posmā ir palielinājies, jo īpaši Āfrikā uz dienvidiem no Sahāras tuksneša, kur būtiski pieaudzis iedzīvotāju skaits.

Trim miljardiem cilvēku visā pasaulē nav pieejami pamata higiēnas pakalpojumi, kas nozīmē, ka viņiem labierīcības jādala ar citām mājsaimniecībām un dzīvesvietā nav iespējas nomazgāt rokas ar ziepēm un ūdeni.

Uz augšu