Rotko mākslas centrā īpašs notikums - atklās jaunu ekspozīciju ar Rotko oriģināldarbiem

Marks Rotko 1949. gadā

FOTO: Wikipedia.org

12. jūlijā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā ar publisku sarunu un koncertu, klātesot Rotko meitai Keitai Rotko Prizelai, tiks atklāta jauna ekspozīcija ar mākslinieka oriģināldarbiem, informē centra mārketinga speciāliste Inita Paegle.

Kopš centrā mainījusies mākslinieka oriģināldarbu ekspozīcija, ir pagājuši trīs gadi. Pašlaik izvietotos sešus oriģināldarbus varēs skatīt tikai līdz 1. jūlijam, jo 12. jūlijā ar īpašu mākslas notikumu programmu un svinīgu atklāšanu skatītāju apskatei tiktu nodoti pieci citi Rotko oriģināldarbi.

Jaunajā ekspozīcijā būs skatāmi līdz šim Latvijā neredzēti mākslinieka darbi no viņa mantinieku, meitas Keitas Rotko Prizelas un dēla Kristofera Rotko, kolekcijām. Oriģinālu ekspozīcijā jau tradicionāli varēs skatīt darbus, kas atspoguļo dažādus mākslinieka radošās attīstības periodus.

Dienas programmas ieskaņā plkst.13 skanēs elektroniskās un dabas skaņu pasaules sintēze kopā ar mūziķiem Daci Straumi un Kasparu Tobi skaņu performancē "Meklētājs". Pēc koncerta plkst.14.30 sekos publiska uzstāšanās - publiska saruna angļu valodā starp brazīliešu mākslinieku Marko Garodu Džanoti un akadēmiķi Deividu Anfamu mākslinieka Rotko un viņa daiļrades kontekstā.

Marks Rotko. Svētnīca Karnakā, 1946, audekls, eļļa, 94,9 x 69,9 cm, Kristofera Rotko kolekcija

FOTO: Publicitātes foto

Līdzās Rotko oriģināliem tiks atklāta arī mākslinieka Džanoti personālizstāde.

Rotko oriģināldarbu jaunās ekspozīcijas svinīgā atklāšana paredzēta plkst.16.

12. jūlijā ieeja Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā visas dienas garumā bez maksas.

Uz augšu