Grupai "Harta" debijas albums

"Harta"

FOTO: publicitātes

Trešdien, 19. jūnijā, klajā nāk jaunās pašmāju smagās mūzikas apvienības "Harta" pirmais albums ar anglisko nosaukumu "Timeline". Albumā iekļautas astoņas dziesmas, kas sakārtotas hronoloģiskā secībā, apkopojot grupas darbību kopš tās izveidošanas 2015. gadā, sākot ar pirmo singlu "Sky Is the Limit" un beidzot ar dziesmu latviešu valodā "Atrunas".

Minētās dziesmas latviešu mēlē mūzikas autors ir bundzinieks Roberts. 

“Mūzika ir viena no tām lietām, kas man palīdz rast sajūtu, ka es esmu uz zemes. Emocijas, ko dod mūzika, ne tikai spēlējot, bet arī klausoties, ir neaprakstāmas. Patiesībā tur neko nevajag aprakstīt... Ir tikai jāļaujas tam, kur tā aizved,” viņš stāsta.

Noskaties dziesmas "Atrunas" videoklipu.

Grupas basģitārists Rolands, kurš daļēji uzņēmies arī grupas menedžera pienākumus, saka: “Tieši pirms gada kāpām uz skatuves pēc ilgākas pauzes, bija laba atsaucība un sajūta, ka vajag pacensties sevi attīstīt mazliet aktīvāk. Soli pa solim ierakstījām albumu, uzfilmējām pāris klipus, nospēlējām vairāk nekā desmit koncertus, atguvām Matīsu ģitārista pozīcijā un nostabilizējāmies – vairāk esam sapratuši savas lomas grupā.”

Kopumā albumā atrodamas sešas dziesmas angļu valodā un divas – latviešu.

“Grūti aizbēgt no tā, ka, latviski rakstot un dziedot, mūzika ārā nāk pavisam citādāk. Un šī atšķirība bieži dod papildu iedvesmu radīt un citreiz pat vēlmi atkal un atkal lēkāt pa valodām,”

saka grupas vokālists Kārlis.

Albuma "Timeline" un jaunā logo dizaina autors ir grupas ģitārists Toms Krēsliņš, kurš stāsta: “Grafiskajam dizainam sāku nopietnāk pievērsties, kad Rolands uzrunāja mani, lai izveidoju ko jaunu Hartai, lai gan ar Adobe programmām biju aizrāvies jau pirms kāda laika. Bija ļoti grūti no nekā izveidot pilnu dizainu, taču, mācoties un iedvesmojoties no lielajiem dizaineriem, pievērsos "minimālismam". Pēc vairākām skicēm un jau gataviem dizainiem secināju, ka tomēr viss jāmaina, un sāku atkal visu no nulles. Tajā brīdī pievērsu vairāk uzmanības reālām lietām ap mums, kas patiešām ir atmiņā paliekošas, vienkāršas un jebkurā laika posmā izskatīsies labi – tā arī nonācu līdz dizainam, kas šobrīd raksturo mūsu "Timeline" ēru.”

Dziesmu ieraksts un pēcapstrāde veikta MK-Studio Matīsa Klaviniusa vadībā.

“Bija patiess prieks ierakstīt savus draugus un kopā radīt ko skaistu," tā producents. "Ja salīdzina ar mūsu iepriekšējo ierakstu pieredzi, te vīriem bija jūtama izaugsme gan prasmju, gan attieksmes ziņā. Nebija jautājumu - ja darām, tad kārtīgi. Lepojos.”

Bungas ierakstītas Sound Division Studios sadarbībā ar KS Records un Kārli Šteinmani.

“Strādāt ar grupu pie albuma bungu celiņiem bija ļoti interesanti - Roberts ir lielisks mūziķis, kas šo procesu padarīja vieglu un patīkamu, pateicoties savai lielajai pieredzei mūzikā un ierakstos. Bija prieks būt daļai no šī albuma,” komentē Šteinmanis.

Albumu digitālā formātā iespējams iegādāties Bandcamp, bet noklausīties to var arī Spotify, YouTube, Deezer, kā arī citās populārās straumēšanas vietnēs. Drīzumā fizisku diska kopiju, kā arī kreklus un citus aksesuārus būs iespējams iegādāties arī tiešsaistē, kā arī, protams, grupas koncertos. Hartas tuvākā uzstāšanās paredzēta 24. augustā rokfestivālā "Vērte", Rūjienā, bet aktīvāku koncertēšanu grupa plāno atsākt rudenī.

Noklausies albumu.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. 

Par materiāla saturu atbild SIA "TVNET". Saturu veidoja Jānis Žilde. 

FOTO: #SIF_MAF2019

Uz augšu