Rīgas ostā pirmo reizi vienlaicīgi piestājuši četri kruīza kuģi

Panorāma ar kruīza prāmi "Isabelle" un Vanšu tiltu.

FOTO: Ieva Lūka / LETA

Rīgas ostā trešdien vienlaicīgi piestājuši četri kruīza kuģi, kas ir lielākais kuģu skaits, kas vienlaicīgi pieņemts Rīgas ostā un kalpo par apliecinājumu ostas veiktspējai un potenciālam, informēja Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāve Inga Šabovica.

Kuģi "Marina Majuro", "Seven Seas Explorer", "Clio" un "Aida Cara" kopā uz galvaspilsētu atveduši apmēram 3500 pasažieru. Pēc ilga laika pirmais kruīza kuģis "Marina Majuro" ir piestājis Rīgas Centrālā termināla piestātnē Eksportostā, kas iepriekš tika izmantota beramkravu apstrādei. Saistībā ar beramkravu pārvietošanu uz Krievu salu piestātnes var tikt izmantotas citiem mērķiem, un kruīza kuģi ir viens no iespējamiem tālākiem šīs ostas daļas attīstības virzieniem.

"Ievērojot, ka mainījies pilsētas zonējums, ir radīta nākotnes vīzija, ka šajā vietā varētu pārkraut "RoRo" kravas, nodarboties ar pasažieru pārvadājumiem un pieņemt kruīza kuģus," pauda Rīgas Centrālā Termināla valdes loceklis Valdis Andersons.

Kruīza kuģi arī iepriekš ir piestājuši piestātnēs Eksportostā, tomēr līdz ar intensīvu kravu apstrādi kruīza kuģu apkalpošana šeit tika pārtraukta. Pašreiz tiek plānots atjaunot kruīza kuģu uzņemšanu Rīgas Centrālā termināla piestātnēs, un izmaiņas šo ostas sadaļu skars jau visdrīzākajā laikā.

"Šis nav bizness, kurā var vienkārši ielēkt uzreiz. Kruīza kuģi plāno savus maršrutus vairākus gadus uz priekšu, tādēļ uz regularitāti var cerēt tikai pēc vairākiem gadiem. Šī ir pirmā bezdelīga, kas turklāt norāda, ka Rīga ir gana iekārojams mērķis," pauda Andersons.

"Marina Majuro" Rīgā uzturēsies vienu dienu, un šogad atgriezīsies vēl vienu reizi 29.jūnijā.

Palielinoties kruīza pārvadājumiem globālā mērogā, arī Baltijas jūras kruīzi kļūst aizvien populārāki. Rīgas brīvostas attīstības programmā 2019.-2028.gadam ir noteikts mērķis - izveidot Rīgu par nozīmīgu kruīzu un pasažieru prāmju ostu Baltijas jūras reģionā un panākt, ka mūsu galvaspilsēta tiek iezīmēta visu lielāko kruīza kompāniju maršrutos.

Pērn Rīgas ostā tika apkalpoti 75 000 kruīza pasažieru un nākamo desmit gadu laikā iecerēts šo skaitli dubultot līdz 150 000 pasažieru un vismaz 150 kuģiem gadā. 2019.gadā Rīgas ostā tiek plānota 85 kruīza kuģu ienākšana.

Uz augšu